Samsung na konferencii CES 2020 prestavuje jednu parádnu novinku za druhou a jednou z nich je aj doposiaľ najväčšia televízia na svete. The Wall, ako ju Samsung nazýva, môže mať veľkosť až 292-palcov, rozlíšenie 8K a disponuje novou technológiou MicroLED, píše Cnet.

Nová televízia od Samsungu je obrovská. Pre lepšiu predstavu, na uhlopriečku meria 7,4 metra a jej výška je takmer dvojnásobná v porovnaní s bežnou výškou človeka. Vytvorenie takejto obrazovky bolo možné aj vďaka pomerne novej technológii MicroLED, ktorá je podľa slov Samsungu lepšia ako OLED. MicroLED si zachováva všetky kľúčové vlastnosti technológie OLED, teda vysoká svietivosť či dokonalé zobrazovanie čiernej farby, no odstraňuje jej nedostatky spojené s vytváraním „duchov“ na vypálených záberoch či zožltnutie obrazu po rokoch používania.

Televízia The Wall je navyše hrubá iba 30 milimetrov a LED moduly v technológii MicroLED poskytujú životnosť až 100 000 hodín, čo je viac ako 11 rokov neustáleho svietenia.

Youtube/Screenshot, porovnanie OLED (naľavo) s MicroLED (napravo)

Rozlíšenie dosahuje veľkosť až 8K, no pri takto obrovskej uhlopriečke sa na televíziu musíš pozerať z istej vzdialenosti, aby sa ti zdal byť obraz dostatočne ostrý. Ako informuje portál Metro, okrem tejto veľkosti Samsung uviedol aj ďalšie MicroLED televízie s uhlopriečkami 88″, 93″, 110″ a 150″. O ďalších novinkách zo segmentu televízorov od Samsungu sa môžeš dočítať v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom