Samsung už o niekoľko hodín na technologickej konferencii CES 2020 v Las Vegas ukáže v plnej kráse očakávané modely tohtoročnej línie televízorov. Juhokórejci však už teraz oficiálne potvrdili dve prelomové línie televízorov.

Prvý zo spomínaných by mal vyčnievať z davu svojim takmer bezrámovým dizajnom. 8K QLED displej nesie označenie Infinity Screen, čo predstavuje 99 % pokrytie predného panelu. Prvý komerčne dostupný model bude 50-palcová televízia s 5.1 kanálovým priestorovým zvukom, využívajúca strojové učenie a umelú inteligenciu v softvérovom prostredí Tizen.

Televízia označená Q950TS bude obsahovať všetky vymoženosti moderných televízií, ako zrkadlenie obrazu zo smartfónu, u Samsungu nazývané Tap View, hlasové ovládanie, sledovanie zdravia pomocou Samsung Health alebo ovládanie ostatných smart zariadení v domácnosti prostredníctvom funkcionality Butler.

Na čo si Samsung pri tejto novinke posvietil najviac, je okrem 99 % pokrytia displeja aj eliminácia ostatných rušivých elementov. Na optimalizáciu hlasitosti a odstraňovanie okolitého hluku televízia disponuje smart vlastnosťou Active Voice Amplifier.

Obrazová obdoba optimalizácie nesie označenie Adaptive Picture a zabezpečí ten najlepší zážitok pri akýchkoľvek podmienkach svietivosti v miestnosti.

Druhou chuťovkou Samsungu na rok 2020 je modelová rada televízorov s technológiou MicroLED. Tie by mali rozšíriť ponuku Wall TV o uhlopriečky 88, 93, 110 a 150-palcov. Technológia MicroLED sekunduje OLED displejom a je špecifická najmú väčšou spoľahlivosťou v porovnaní s OLED zobrazovacou technológiou.

Novinka dokáže eliminovať nežiadúce negatíva ako vypaľovanie statických obrazcov, no na druhej strane si zachováva schopnosť absolútnej čiernej, čo je pre OLED televízie ikonická a kľúčová vlastnosť. Zároveň by MicroLED mala dosahovať maximálnu svietivosť až 5000 nitov.

Predposledným dodatkom do rodiny Samsungu sú televízie z línie The Sero, ktoré sú špecifické svojou flexibilitou a možnosťou otočiť zobrazovaciu plochu o 90 stupňov do vertikálnej polohy.

Technologický gigant uzatvára novinkový blok modelmi z radu The Frame TV, ktoré sa vyznačujú estetickým zameraním na rám a dodávajú mu umelecký aspekt. The Sero bude dostupný v 43-palcoch a estetickejší model s hrubším rámom v 32 a 75-palcoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom