banner-note-7Procesory Exynos od Samsungu spolu so Snapdragonmi od Qualcommu patria medzi stabilnú dvojku vo výrobe procesorov do smartfónov. Práve juhokórejský výrobca pracuje na ďalšej novinke, ktorá bude útočiť na tie najvyššie priečky. Exynos 8895, ako znie názov procesora, bude vyrábaný ultra-úspornou 10 nm technológiou, a to ani zďaleka nie je to najlepšie. 

Práve nová výrobná technológia sa postarala o to, že procesor má maximálnu spotrebu len okolo 5 W. Exynos 8895 bude schopný dosiahnuť neuveriteľný maximálny takt až 3 GHz, pričom informácie ďalej uvádzajú 70 – 80 % zlepšenie v spracovávaní fotografií. Ak sa informácie o revolučnej, 10 nm výrobnej technológii potvrdia, pre giganta to bude znamenať historický miľník v oblasti procesorov. Samsung však nesmie podľahnúť eufórii, nakoľko aj Qualcomm Snapdragon 830 bude vyrábaný touto technológiou.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

exynos-8895

Pre koncového zákazníka to prinesie neporovnateľne vyšší výkon, no zároveň oveľa lepšiu spotrebu energie, čo samozrejme, docieli predĺženie výdrže. Aby sme si tieto čísla premietli aj do praxe, procesor prešiel známym benchmarkom GeekBench. V teste jedného jadra dosiahol 2301 bodov a vo viacjadrovom teste 7019 bodov. Podľa únikov bude tento procesor využívať Samsung Galaxy S8 a S8 Edge už začiatkom budúceho roka, respektíve Note 8 v druhej polovici roka 2017.

TIP: Samsung čelí ďalšiemu problému. Je oveľa väčší ako vybuchujúce Note 7

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom