banner-note-7
Situáciu ohľadom vybuchujúcich phabletov Galaxy Note 7 netreba nikomu opäť približovať, nakoľko v poslednej dobe sa jedná médiami o najčastejšie spomínanú tému. Napriek tomu, že niektoré kusy Galaxy Note 7 dopadli tak ako dopadli, Samsung sa voči tomuto problému postavil zodpovedne a vymieňa všetky doteraz predané kusy.

Výmena všetkých kusov by mala spoločnosť stáť viac ako jednu miliardu dolárov, no Samsung má v rezerve až 23 miliárd dolárov, takže strata jednej miliardy by nemal byť až taký problém. Z tohoto pohľadu teda je situácia napraviteľná a vybuchujúce Note 7 je možné vymeniť. Toto však momentálne nie je pre Samsung jediný problém a začína vznikať ešte jeden, no je väčší ako Note 7.

Samsung Galaxy Note 7 N930F môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Another-Samsung-Galaxy-Note-7-battery-catches-fire

Ide o to, ako začne verejnosť vnímať smartfóny tohto výrobcu po kauze s Note 7. Určite si spomínate na článok o výbuchu Note 7 v rukách 6-ročného chlapca. Nakoniec sa zistilo, že sa jednalo o Galaxy Core a Note 7 mu bol prisudzovaný len kvôli aktuálne prebiehajúcej kauze. Problém je teda o to väčší, lebo verejnosť začne meniť pohľad na všetky smartfóny výrobcu. Takmer všetky Samsungy sú si navyše dizajnovo veľmi podobné a niekedy je ťažké rozoznať, či sa jedná o Note 7 alebo o Galaxy S7, či A7. To je aj dôvodom, prečo niektoré letecké spoločnosti ako American Air Lines či Delta Air Lines vyzývajú cestujúcich, aby počas letu vypli všetky Samsung telefóny.

TIP: Samsung Galaxy Note 7 vybuchol iba 6-ročnému chlapcovi a spôsobil mu popáleniny

Na tomto grafe môžete vidieť, ako vzrástli vyhľadávania pre „Samsung explosion“. A to napriek tomu, že vybuchuje „len“ Note 7

Pre Samsung teda nie je reálne nebezpečenstvo samotný Note 7, ale to, že všetky Samsung smartfóny budú vnímané ako nebezpečné a zle vyrobené. Efekt to môže mať na dlhšiu dobu, rovnako ako „Antennagate“ a „Bendgate“ u Apple. Aj o ohybných iPhonoch sa rozpráva niekoľko rokov po kauze. Je jasné, že o explóziách budeme ešte dlho počuť a sme zvedaví, ako sa Samsung s touto situáciou vysporiada a ako sa mu podarí opäť vybudovať dobré meno spoločnosti.

Zanechala kauza ohľadom Note 7 zlé dojmy aj na vás?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom