Až doteraz sme boli neistí, či Samsung tento rok predstaví nástupcu „bombového“ phabletu Note 7. Podľa najnovšej tlačovej správy už ale nemusíme byť v neistote a Galaxy Note 8 tento rok zrejme naozaj uvidíme.  

Juhokórejský gigant v nej opisuje najmä finančné výsledky za prvý štvrťrok a prezrádza aj svoje plány do budúcna. V riadkoch nižšie sa môžeš dočítať, že výrobca plánuje v druhom polroku predstaviť „novú vlajkovú loď“. Nepotvrdil síce, že to bude práve Note 8, no žiadny iný high-end smartfón či vlajkovú loď v tomto období Samsung nezvykne predstavovať.

galaxy note 8zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/DBSDesign

„Čo sa týka biznisu mobilov, tak v druhom polroku sa očakáva zintenzívnenie hospodárskej súťaže. V tomto kontexte sa bude spoločnosť usilovať o udržanie ziskovosti prostredníctvom silných predajov Galaxy S8/S8+ a predstavenia novej vlajkovej lodi v druhom polroku. Samsung sa tiež bude snažiť o udržanie ziskovosti v strednej a nižšej triede predstavením nových produktov a zjednodušením produktových rád.“ – uviedol najväčší producent smartfónov na svete v tlačovej správe.

Nenechaj si ujsť
Repasovaný Samsung Galaxy Note 7 má nábeh stať sa novým trhákom. Bude totižto až o 235 € lacnejší

Phablety z rady Galaxy Note zvyknú prichádzať každý rok v auguste alebo septembri, čiže príchod Note 8-čky v tomto období je skutočne veľmi reálny. Okrem toho sa v tlačovej správe hovorí aj o predstavení nových smartfónov z low-end a mid-end segmentu. Neskôr v tomto roku sa očakáva aj predvedenie skladacieho Galaxy X, no pravdepodobne bude dostupný iba v obmedzenom množstve.

Galaxy Note 8zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/DBSDesign

Navyše, aj šéf mobilnej divízie Samsungu, DJ Koh, potvrdil, že plánuje priniesť lepší, bezpečnejší a veľmi inovatívny Galaxy Note 8. S batériami S8-čiek to zatiaľ vyzerá veľmi dobre a nezaznamenali sme zatiaľ žiadny prípad explózie či iného poškodenia. Ak bude situácia podobná aj pri Note 8, Samsung má opäť šancu zákazníkom poskytnúť vôbec najlepší (dúfame že aj bezpečný) high-end phablet. Čakáš na Note 8 aj ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom