Kórejský Samsung sa za tie roky svojho pôsobenia na smartfónovom trhu vypracoval medzi najväčšieho výrobcu na svete. Ako sa však sústredil predovšetkým na vlajkové lode, na jednom zo svojich kľúčových trhov stratil pevnú pôdu pod nohami, ktorú mu prevzalo Xiaomi. Novým modelom Galaxy M si chce Samsung získať späť priazeň svojich indických zákazníkov, ktorí v priebehu rokov postupne prechádzali k čínskemu Xiaomi.

Samsung sa kvôli situácii v Indii rozhodol spraviť zásadný krok vpred a ukázať jeden zo svojich najdostupnejších smartfónov doteraz. Pripravovaný Galaxy M bude prvým zástupcom novej modelovej línie a premiéru bude mať už 28. januára. Do tohto radu by pritom mali zapadať až tri nové modely s označením M10, M20 a M30, ktoré budú disponovať výrezom v „Infinity-V“ displeji. Týmto spôsobom chce kórejský gigant reagovať na dominantnosť Xiaomi na indickom trhu.

Cenovo dostupný Samsung si chce znova získať Indiu

Jednu z najľudnatejších krajín sveta si čínska spoločnosť podrobila svojimi skvelými a najmä lacnými smartfónmi, ktoré prilákali stovky tisíc nových zákazníkov. K väčšine trhu sa pritom malo Xiaomi dostať ešte v poslednom kvartáli roku 2017 a s výrazným náskokom stále predbieha Samsung. Ten sa preto rozhodol prispôsobiť sa taktike svojho konkurenta a ukáže cenovo dostupný model so špecifikáciami, ktoré však stále nie sú bližšie známe. Predpokladáme, že s cenou 140 až 280 dolárov pôjde o priemerný smartfón, ktorý bude disponovať potrebným základom.

Nenechaj si ujsť
Zisky Samsungu výrazne klesajú: Spoločnosť pomenovala, v čom je najväčší problém

V jeho výbave zrejme nájdeme duálny fotoaparát, USB-C port, 3,5 mm jack, no hlavným lákadlom môže byť tiež veľká batéria s technológiou rýchleho nabíjania. Samsung si týmto a ďalšími modelmi zo svojej cenovo dostupnej kategórie môže získať staro-nových zákazníkov. Podľa informácií spravodajskej agentúry Reuters je v Indii stále viac ako 350 miliónov ľudí, ktorí nepoužívajú smartfón. Pre kórejskú spoločnosť sa tak môže týmto spôsobom otvoriť nová príležitosť, vďaka ktorej má šancu si časom získať späť svoje postavenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom