Samsung patrí k technologickým lídrom a hovoriť o tom, že by sa im vyslovene nedarilo, určite nemôžeme. No medziročné zisky spoločnosti klesli o desiatky percent, čo rozhodne nie je malé číslo.

Samsung včera zverejnil svoje odhady ohľadom profitovania v roku 2019 a tiež nám prezradil, v akých číslach sa pohyboval na konci minulého roka. Medziročný pokles zisku v roku 2018 oproti roku 2017 činil 10,6 %, kedy v roku 2017 spoločnosť zarobila okolo 46 miliárd eur.

Zisk vo štvrtom kvartáli medziročne klesol z 11,5 miliárd na 8,5 miliárd eur, čo je pokles o zhruba 26 %. Profit 8,5 miliárd je za jeden štvrťrok stále pekný, no medziročne je to stále rozdiel 3 miliárd a povedzme si na rovinu, to nie je zrovna málo.

Za tento fakt údajne môžu čínske spoločnosti, ktoré začali ponúkať za podstatne nižšie ceny konkurencieschopné zariadenia. Samsung sa však týmito číslami nejako extra netrápi. Verí, že v roku 2019 sa opäť dostane na úroveň ziskov, aké dosahoval v roku 2017. K tomu by mu mal napomôcť príchod 5G sietí či skladací smartfón, ktorého by sme sa mali dočkať už tento rok. Samsung ešte plánuje vydať kompletnú finančnú správu za posledný štvrťrok 2018 spolu s presnejšími plánmi na aktuálny rok 2019.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom