Huawei predstavil svoju tohtoročnú vlajkovú loď ako jeden z posledných výrobcov. Nič to však nemení na tom, že modely Mate 10 a Mate 10 Pro rozhodne zaujali svojím vzhľadom aj výkonom. V jednej oblasti si dokonca čínsky výrobca so svojim zariadením trúfa natoľko, že si úťahuje aj zo Samsungu a jeho úspešného smartfónu Galaxy S8.

Huawei na YouTube zverejnil niekoľko videí, ktoré vyzdvihujú kľúčové vlastnosti Mate 10-ky. V reklamách sa vždy objavuje používateľ, ktorý využíva okrem jeho vlajkovej lode aj druhé zariadenie. Samozrejme netreba hádať, ktorý smartfón vyjde z porovnania lepšie. Okrem toho, minimálne v jednom z videí je jasné aj to, na koho presne Huawei so svojimi narážkami mieri.

Prezentuje svoju výdrž

Smartfón z priloženej reklamy sa totiž až príliš podobá na Samsung Galaxy S8. Podobnosť bola dokonca ešte významnejšia, ale ako informuje portál PhoneArena, Huawei časom video poupravil a niektoré prvky tak už nie sú výrazné. V danom videu vyzdvihuje vysokú výdrž svojho top modelu na jedno nabitie. Batéria v Mate 10 totiž dokáže zabezpečiť aj dvojdňovú prevádzku telefónu, zatiaľ čo u Galaxy S8 je nabíjanie skôr záležitosťou každého večera. Časté používanie dlhého nabíjacie káblu či ťažkej externej nabíjačky tak môže prispieť k niekoľkým komplikáciám. Teda aspoň takto to vidí Huawei.

Mali sme ho aj u nás

Huawei Mate 10 je jedným z najkvalitnejších smartfónov, ktoré k nám dorazili tento rok. Skvelá konštrukcia, bezrámikový dizajn, ale aj dvojica zadných fotoaparátov Leica sú rozhodne vlastnosti, ktoré lákajú. My sme v našej recenzii testovali vylepšený model Mate 10 Pro, ktorý prináša aj 6-palcový FullHD+ OLED displej s podporou HDR a procesor Kirin 970 s 6 GB RAM. Súčasťou výbavy je 4000 mAh batéria, s ktorou sa Huawei chváli aj v reklame. O vlastnostiach Mate 10 Pro ti už ale viac porozpráva náš Paťo v špeciálnej videorecencii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom