banner-mi-note-2Juhokórejská spoločnosť Samsung je dobre známa svojim širokým portfóliom produktov. Z dielne tohto technologického giganta vychádza okrem smartfónov, tabletov a osobných počítačov veľké množstvo domácich spotrebičov či elektroniky používanej v autopriemysle. Práve posledné z menovaných zameraní zaznamená v dohľadnej dobe vďaka novej akvizícii poriadny rozmach.

Svedčí o tom samotné vyjadrenie Samsungu, ktorý len zopár hodín dozadu odkúpil spoločnosť Harman. Tento americký výrobca je známy produkciou audio komponentov používaných v osobných automobiloch. Spoločnosť po novom patriaca pod juhokórejský Samsung vlastní viacero známych značiek, ako napríklad Harman Kardon, AKG alebo JBL. Samsung minul pri svojom najnovšom nákupe až 7,46 miliardy € a táto akvizícia je tak najväčšou v jeho dlhoročnej histórii. Rozhodne sa však jedná o premyslený krok, nakoľko mal Harman podľa analytikov zdvojnásobiť svoju trhovú hodnotu do nasledujúcich piatich rokov.

Xiaomi Mi Note 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

2012-c-class-sedan-053

Za tento odhadovaný nárast môžu nové partnerstvá s General Motors a Fiat Chrysler. Spojenie týchto technologických spoločností svetového formátu zaručí spotrebiteľom viaceré výhody. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Samsung, Oh-Hyun Kwon-a, bude Harman dokonale dopĺňať juhokórejskú spoločnosť v jej automobilovej stratégii. Ďalej dodal, že táto akvizícia vytvára pevný základ pre rast ich automobilovej platformy. Samsung sa totižto už dlhšiu dobu netají tým, že plánuje preraziť aj v tomto lukratívnom priemysle a Harman teda predstavuje akúsi pomocnú silu.

TIP: Samsung pracuje na revolučnom skladacom smartfóne,

etos_ringspeed_interior

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP