banner-mi-notebook-air-13
Samsung tento týždeň aktualizoval svoje Notebooky 9, ktoré sú zamerané najmä na tenký dizajn a nízku hmotnosť. Urobil tak približne dva týždne pred podujatím CES 2017, ktoré sa bude konať začiatkom januára.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Zmena sa dotkla najmä procesora, ktorým je teraz najnovší Intel Kaby Lake 7. generácie. Bez vylepšenia sa nezaobišiel ani dizajn a Samsung použil viac zakrivené šasi. Hmotnosť 15-palcovej verzie sa zastavila na úctyhodných 907 gramoch a menšia, 13-palcová verzia váži len 816 gramov.

notebook_9_light_titan_8_1
zdroj fotografie: The Verge

TIP: Xiaomi oficiálne potvrdilo predstavenie Mi Notebook Air s podporou 4G LTE sietí. Ponúknuť má aj vyšší výkon

Nechýbajú ani najhlavnejšie USB porty, ako 2x USB 3.0, jeden USB Type-C, HDMI a microSD slot. Samsung už však nesľubuje 12-hodinovú výdrž, ako tomu bolo pri predchádzajúcich modeloch. Namiesto toho uvádza reálnejších 7 hodín, ktoré sa aj na starších modeloch podarilo dosiahnuť. Veľmi vítaným a posledným vylepšením je podsvietená klávesnica. Ceny zatiaľ oznámené neboli.

zdroj fotografií: The Verge

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.