Vlajková loď od kórejského Samsungu prišla pred niekoľkými dňami, aby nahradila svojho predchodcu a ukázala používateľom ešte dokonalejšie vlastnosti. Hoci sa výrobca skutočne snažil tento kúsok vylepšiť, ani jeho špičkový hardvér si v benchmarkových testoch proti výročnému modelu Apple neviedol najlepšie. Samsung Galaxy Note 9 dostal druhú šancu a svoje schopnosti tentokrát predviedol v známom rýchlostnom teste, kde bol jeho súperom iPhone X.

Nový Samsung Galaxy Note 9 rozhodne patrí medzi jedne z najlepších smartfónov tohto roka, ktoré do vienka dostali tú najlepšiu výbavu. Výkonný hardvér v spojení a elegantnou konštrukciou, ktorá skrýva aj pero S Pen, a „tonou“ tých najrôznejších funkcií zákazníkom skutočne imponuje. Za tento kúsok si však každý poriadne zaplatí a svojou cenou tak dobieha hlavného konkurenta z Kalifornie. Proti iPhonu X si Note 9-ka zmerala sily v benchmarkových testoch, kde ho ale neporazila.

Súboj odvekých rivalov

Výsledné čísla týchto syntetických benchmarkov napovedajú o čistom výkone smartfónov. Aby sa však ukázali schopnosti Samsungu Galaxy Note 9 aj v reálnom používaní, vyskúšal si ďalší súboj proti iPhonu X. Vybavený Snapdragonom 845 a 6 GB RAM si tento kórejský TOP model opäť trúfa na výročný iPhone s čipom Apple A12. S ním spolupracuje 3 GB RAM-ka. Treba podotknúť, že v tomto prípade najnovší Samsung stále disponoval starším systémom Android 8.1 Oreo. V iPhone X už ale bežala beta verzia iOS 12. Ktorý z týchto úhlavných nepriateľov získal víťazstvo tentokrát?

Zobraziť celú galériu (1)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Porovnanie 1000 € smartfónov: Nový Samsung Galaxy Note 9 sa postavil proti iPhonu X

Už po začatí prvého kola otvárania aplikácií sa ukázali výhody iPhonu X. Práve ten získal značný náskok, aj keď sa mu Galaxy Note 9 snažil vyrovnať. Prvé kolo výročný iPhone ukončil ako víťaz o 27 sekúnd skôr, než Samsung Galaxy Note 9. Ten ale ukázal svoje nesporné výhody vo veľkosti operačnej pamäte RAM, ktorá má dvojnásobnú kapacitu. Túto svoju prednosť využil v 2. kole pri opätovnom otváraní aplikácií, no zaostával v rýchlosti načítania systému. Pri súčasnom otváraní aplikácií si však lepšie viedol Samsung Galaxy Note 9.

Benchmarkové testy ale priniesli prekvapivé výsledky. Zatiaľ čo v teste Geekbench bol jednoznačne dominujúcim modelom iPhone X, Antutu posadilo na trón práve Note 9. V tomto benchmarku totiž získal viac, než 2-násobný počet bodov. Záver testovania však kontroverzne porovnáva technológiu rozpoznávania tváre u oboch modelov. V prípade smartfónu od Apple nájdeme prepracovanú 3D technológiu v podobe funkcie Face ID. Samsung ale stavil len na 2D spôsob skenovania tváre, ktorý nie je tak bezpečný. O tom, ktorý z nich si viedol lepšie, prezradí viac priložené video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom