Teraz čítate
Galaxy S8 bol predstavený len pred pár dňami, no už tu máme prvý nadupaný koncept Samsung Galaxy S9

Kórejský Samsung nás pred pár dňami poriadne potešil, keď predstavil svoju novú vlajkovú loď Galaxy S8 a jeho väčšiu verziu „Plus“. Svojim krásnym dizajnom, spracovaním a špičkovým hardvérom sa tento model radí k tým najlepším smartfónom, ktoré si zákazník môže priať. Zdá sa, že niekto však už uvažoval nad nástupcom tohto high-endu, a tak vznikol prvý koncept Samsungu Galaxy S9.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Do oficiálneho predstavenia Samsungu Galaxy S8/S8+ prichádzali špekulácie o dizajne a výbave tejto novinky zo všetkých strán. Mnoho z nich bolo iba výplodom fantázie šikovných fanúšikov. Niektoré správy však prichádzali z pomerne dôveryhodných zdrojov, akým je aj Benjamin Geskin. Vďaka nemu sme spoznali dizajn S8-ky a časť jej výbavy ešte pred odhalením. A je to znova práve Benjamin Geskin, ktorý nám prináša ďalší koncept vlajkovej lodi Samsungu, no tentokrát sa už jedná o budúcoročný model Galaxy S9.

Galaxy S9zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8 a S8+ oficiálne: Smartfónová revolúcia v podaní Samsungu

Zatiaľ sú však tieto informácie iba dohadmi, no špecifikácie tohto konceptu uchvátia každého fanúšika. Geskina si novú S9-ku predstavuje so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov priamo v displeji, ktorý sme, bohužiaľ, v aktuálnej S8-ke nenašli. Displej tohto konceptu dostal rozlíšenie 4K+, no jeho uhlopriečka nie je známa. Taktiež si Geskin netrúfa predpokladať, aký procesor môže Samsung Galaxy S9 priniesť. Na rozdiel od novej S8-ky, jej nástupca už môže priniesť mnohými milovaný duálny fotoaparát s až 5-násobným optickým zoomom.

Fotoaparát s neznámym rozlíšením by mal byť tiež schopný natáčať videá s obrázkovou frekvenciou až 1000 fps. Koncept S9-ky dostal do výbavy aj stereo reproduktory a veľkú batériu s kapacitou 4000/4500 mAh. Rozdielne veľkosti akumulátora znova naznačujú príchod dvoch veľkostných verzií modelu Galaxy S9. V čase odhalenia nástupcu Samsungu Galaxy S8 by mohlo byť k dispozícii aj extrémne rýchle 5G pripojenie, s čím v návrhu počítal aj Benajmin Geskin.

Predobjednať Galaxy S8 s poštovným zadarmo

Keďže sa jedná len o prvý koncept modelu Galaxy S9, predpokladáme, že uvedené informácie nie sú ničím podložené a časom sa veľká časť z nich ešte zmení. Aj napriek tomu je predstava takto vybavenej S9-ky skutočne fantastická a reálna. Ďalšie mesiace však zrejme prinesú rôzne špekulácie o modeli Galaxy Note 8, ktorého príchod oficiálne potvrdil aj samotný Samsung.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
17%
Mám to
33%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]