Kórejský Samsung nás pred pár dňami poriadne potešil, keď predstavil svoju novú vlajkovú loď Galaxy S8 a jeho väčšiu verziu „Plus“. Svojim krásnym dizajnom, spracovaním a špičkovým hardvérom sa tento model radí k tým najlepším smartfónom, ktoré si zákazník môže priať. Zdá sa, že niekto však už uvažoval nad nástupcom tohto high-endu, a tak vznikol prvý koncept Samsungu Galaxy S9.

Do oficiálneho predstavenia Samsungu Galaxy S8/S8+ prichádzali špekulácie o dizajne a výbave tejto novinky zo všetkých strán. Mnoho z nich bolo iba výplodom fantázie šikovných fanúšikov. Niektoré správy však prichádzali z pomerne dôveryhodných zdrojov, akým je aj Benjamin Geskin. Vďaka nemu sme spoznali dizajn S8-ky a časť jej výbavy ešte pred odhalením. A je to znova práve Benjamin Geskin, ktorý nám prináša ďalší koncept vlajkovej lodi Samsungu, no tentokrát sa už jedná o budúcoročný model Galaxy S9.

Galaxy S9zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8 a S8+ oficiálne: Smartfónová revolúcia v podaní Samsungu

Zatiaľ sú však tieto informácie iba dohadmi, no špecifikácie tohto konceptu uchvátia každého fanúšika. Geskina si novú S9-ku predstavuje so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov priamo v displeji, ktorý sme, bohužiaľ, v aktuálnej S8-ke nenašli. Displej tohto konceptu dostal rozlíšenie 4K+, no jeho uhlopriečka nie je známa. Taktiež si Geskin netrúfa predpokladať, aký procesor môže Samsung Galaxy S9 priniesť. Na rozdiel od novej S8-ky, jej nástupca už môže priniesť mnohými milovaný duálny fotoaparát s až 5-násobným optickým zoomom.

Fotoaparát s neznámym rozlíšením by mal byť tiež schopný natáčať videá s obrázkovou frekvenciou až 1000 fps. Koncept S9-ky dostal do výbavy aj stereo reproduktory a veľkú batériu s kapacitou 4000/4500 mAh. Rozdielne veľkosti akumulátora znova naznačujú príchod dvoch veľkostných verzií modelu Galaxy S9. V čase odhalenia nástupcu Samsungu Galaxy S8 by mohlo byť k dispozícii aj extrémne rýchle 5G pripojenie, s čím v návrhu počítal aj Benajmin Geskin.

Predobjednať Galaxy S8 s poštovným zadarmo

Keďže sa jedná len o prvý koncept modelu Galaxy S9, predpokladáme, že uvedené informácie nie sú ničím podložené a časom sa veľká časť z nich ešte zmení. Aj napriek tomu je predstava takto vybavenej S9-ky skutočne fantastická a reálna. Ďalšie mesiace však zrejme prinesú rôzne špekulácie o modeli Galaxy Note 8, ktorého príchod oficiálne potvrdil aj samotný Samsung.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom