Čínski výrobcovia smartfónov sa pri vývoji nového modelu neraz nezdráhajú kopírovať cudzie nápady, ktoré chcú využiť vo vlastný prospech. Do podobnej situácie sa dostal aj Samsung, ktorého pripravovanú novinku už stihla okopírovať konkurencia. Samsung Galaxy S9 ani neuzrel svetlo sveta a už dostal svoju kópiu v podobe modelu Vkworld S9. 

Samsung tento rok fanúšikov prekvapil vlnou nových vlajkových lodí, ktorých dizajn a spracovanie si obľúbilo mnoho zákazníkov. Samsungu Galaxy Note 8 predchádzali modely S8/S8+, ktoré boli odhalené ešte na jar. V budúcom roku si výrobca pre nás pripravil nových nástupcov tejto dvojice. Samsung Galaxy S9/S9+ zrejme neprinesie výrazné dizajnové zmeny, no väčší z týchto modelov bude disponovať duálnym fotoaparátom. Doteraz sme o oboch kúskoch počuli mnoho špekulácií a videli rendery, ktoré majú zobrazovať dizajnovú stránku týchto budúcich noviniek.

Vydarená kópia so slušnou výbavou

Aj keď sa Samsung Galaxy S9 ešte nedostal do sériovej produkcie a na pulty predajní, spoločnosť Vkworld už stihla zúžitkovať rendery a jeho dizajnovú stránku. Vytvorila totiž vlastný klon, ktorý sa až nápadne podobá práve na očakávanú S9-ku. Narozdiel od nej však zadná stena tohto „Číňana“ nesie duálny fotoaparát podobne ako by tomu malo byť v modeli S9+. V čom sa však Vkworld S9 líši od svojho vzoru? V prvom rade to bude väčšia 5000 mAh batéria, ktorá túto dvojicu odlíši vo výdrži na jedno nabitie. Výrobca ale nezabudol okopírovať bezrámikovú obrazovku s 2K rozlíšením, ktorá príde s uhlopriečkou 5,99″ a pomerom strán 18:9.

Nenechaj si ujsť
Overil si iPhone X u Apple, no aj tak sa jednalo o podvod. Američan mal obrovskú smolu

Vnútri tohto klonu pracuje procesor MediaTek Helio X30, ktorý je vybavený až 10 jadrami, pričom pri výpočtoch s ním bude spolupracovať operačná RAM pamäť s kapacitou 6 GB. Spoločnosť chce potencionálnych záujemcov nalákať aj na veľké interné úložisko, ktoré dosahuje kapacitu až 128 GB.

Výkonom sa Vkworld S9 zrejme nevyrovná Samsungu Galaxy S9, no vzhľadom na použitú výbavu a omnoho prijateľnejšiu cenu ide o schopnú kópiu, ktorú si za približne 300 dolárov môže obľúbiť mnoho zákazníkov. Ku kúpe a oklamaniu okolia ich môže presvedčiť aj detailná podoba, ktorá je skutočne takmer na nerozoznanie od renderov Samsungu Galaxy S9.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom