Pomaly sa blíži koniec roka a to je presne ten čas, kedy sa začínajú každoročne vynárať prvé informácie a úniky o pripravovaných vlajkových lodiach Samsungu zo série Galaxy S. Tento rok nie je výnimkou.

Od Samsungu sa každoročne očakávajú veľké veci a hlavne inovácie v segmente vlajkových lodí. Aktuálne čakáme na príchod už deviatej generácie v podobe modelu Galaxy S9 / S9+. Tí, ktorí ale čakajú veľké prekvapenia, môžu zostať sklamaní.

Anonymné zdroje z vnútra spoločnosti totiž tvrdia, že Galaxy S9-ka neponúkne inovácie, na ktoré trh čaká. Samsung sa skôr zameral na zvýšenie „kompletnosti“ hardvéru a inovatívny používateľský zážitok.

Fotoaparát

Vylepšenia sa dotknú dotknúť hlavne fotoaparátu. Samsung by mal vylepšiť duálny fotoaparát z Galaxy Note 8 tým, že ho obohatí novým snímačom, ktorý dokáže snímať spomalené zábery až pri 1000 fps. Tento snímač bude schopný vytvoriť snímky extrémne rýchlo vďaka novej 3-vrstvovej technológii. Navyše by mal byť na šošovky pridaný antireflexný povlak.

Špecifikácia

Samsung však predstaví aj nový dizajn fotoaparátu na zadnej strane. Taktiež by mal byť zachovaný známy Infinity displej s pomerom strán displeja 18,5:9. V prípade procesora sa opäť očakáva, že príde v dvoch verziách pre rozličné svetové trhy.

3D skenovanie tváre?

Mal by Samsung priniesť 3D skenovanie tváre pre odomknutie smartfónu ako v prípade iPhone X? Nuž, tvrdenia o tejto bezpečnostnej funkcii by boli predčasné. Snaha o rýchle dobehnutie konkurencie môže skončiť nepríjemným fiaskom. Preto sa skôr očakáva, že Samsung vylepší 2D skenovanie tváre. Zdroj však nevylučuje, že neskoršie vlajkové lode, ako Galaxy Note 9, môžu priniesť konkurenta pre Face ID.

Cena

Priemerná predajná cena Galaxy S9 bude pravdepodobne o niečo vyššia ako v prípade jeho predchodcu, a to aj z dôvodu omnoho vyšších výdavkov na nový modul fotoaparátu.

„Keď spoločnosť Samsung Electronics v budúcom roku použije 3-vrstvové laminované snímače pre fotoaparáty, cena modulov sa zdvojnásobí alebo strojnásobí na 60 až 90 dolárov, najmä kvôli inštalácii snímačov obrazu s vysokou cenou a zmene dizajnu,“ povedal Kim Dong-won, analytik spoločnosti KB Securities.

Dátum predstavenia

Samsung Galaxy S9 by mal byť predstavený počas veľtrhu MWC 2018 v Barcelone. To znamená, že uvidíme oznámenie hneď 25. februára. Samsung zvykol predstavovať svoje vlajkové lode v nedeľu pred spustením MWC, a tak budeme dúfať, že sa vráti k tejto tradícii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú