Predstavenie novej vlajkovej lode spoločnosti Samsung je už za dverami. Ostáva už len niekoľko dní, kým smartfóny Galaxy S9 a S9+ uzrú svetlo sveta.

V posledných týždňoch sme sa dozvedeli viacero informácií o chystaných smartfónoch. Tentokrát sa v jednom z najznámejších benchmarkov objavilo tajomné zariadenie, o ktorom sa predpokladá, že ide práve o Samsung Galaxy S9.

Na špičku to nemá

Aj napriek tomu, že model smartfónu je zakrytý, vďaka prítomnosti procesoru Snapdragon 845 a 6 GB RAM by malo ísť o Galaxy S9. Aj keď takéto špecifikácie bude mať väčšina tohtoročných vlajkových lodí, práve Galaxy S9 má byť prvým zariadením, ktoré bude tento procesor obsahovať. Pre porovnanie, oproti Galaxy S8 je zlepšenie v multijadrovom teste o takmer 2000 bodov, v jednojadrovom o viac než 300.

Nenechaj si ujsť!
Ďalšie komponenty Samsung Galaxy S9 odhalené. Skladačka sa dopĺňa

Mnoho fanúšikov tak možno ostane sklamaných, keďže jeden z najväčších rivalov Samsungu – Apple s iPhonom X – dosiahol v tomto teste výsledky lepšie o 2000 bodov v oboch prípadoch. Ide však o verziu so Snapdragonom, ktorá nie je určená pre náš trh. Verzie s procesorom Exynos bývajú v testoch často  výkonnejšie, no či to bude stačiť na špičku, je veľmi otázne. To a mnoho ďalšieho sa dozvieme už čoskoro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom