banner-note-7Časy, keď HD rozlíšenie bolo technologickým skvostom, sú už dávnou históriou. Zvyšovanie rozlíšení displejov na smartfónoch nemá konca kraja a poprední výrobcovia sa predbiehajú vo výrobe tých najjemnejších panelov. Platí to aj pre Samsung, ktorý sa snaží vždy priniesť ten najlepší vizuálny zážitok pre oči svojich používateľov. 

Už dlhšie sa povráva, že pripravovaný Samsung Galaxy S8 by mal ponúknuť displej s neskutočným 4K rozlíšením. Momentálne sa zdá už QuadHD rozlíšenie ako prehnané, no juhokórejský výrobca asi nepozná hranice. Rovnako je na tom aj virtuálna realita, ktorá v prípade Samsungu dosahuje azda najlepšiu kvalitu, ak sa bavíme o tej pre smartfóny. Samsung Gear VR má skutočne početnú základňu fanúšikov. Práve 4K displej by mal prispieť k bezchybnému zážitku pri používaní headsetu.

Samsung Galaxy S7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

gearvrwm15

Headset pre virtuálnu realitu Samsung Gear VR

Platí pravidlo, že čím je vyššie rozlíšenie displeja, tým je obsah vo virtuálnej realite príjemnejší a šetrnejší k očiam. Ak sa tento lákavý scenár naplní, S8-ka nebude úplne prvým smartfónom so 4K displejom. Prvenstvo patrí Sony Xperii Z5 Premium, no vlajkový model Japoncov dokáže využívať toto rozlíšenie len v špecifických aplikáciách. Predstavenie sa očakáva začiatkom budúceho roka, no reálnejšie vyznieva predstavenie až na MWC 2017 v Barcelone.

TIP: Samsung Galaxy S8 by mohol ponúknuť Exynos 8890 s 10 nm technológiou a grafikou Mali-G71

Pošli nám TIP na článok