banner-note-7Počas roka sa dozvedáme kadejaké informácie o pripravovaných smartfónoch. Samsung Galaxy S8 bude ďalšou vlajkovou loďou juhokórejskej spoločnosti, ktorá sa snaží veľmi rýchlo zabudnúť na problémy s Note 7-čkou. Dnešné novinky naznačujú, že vo vlajkovej lodi pre rok 2017 sa dočkáme použitia špičkového Exynosu 8890 z vlastnej dielne giganta.

Informácie sa však dostali na verejnosť veľmi zvláštnym spôsobom. Neznámy zamestnanec samotného Samsungu chcel predať spôsob výroby procesorov 10 nm technológiou konkurencii do Číny, no páchateľ bol okamžite zadržaný miestnou políciou. Galaxy S8-ka by teda mala byť vybavený čerstvým Exynosom 8890, ktorý sa bude vyznačovať hlavne ultra-modernou 10 nm výrobnou technológiou. Ani grafický akcelerátor Mali-G71 sa nenechá zahanbiť a oproti Mali-T880 v Galaxy S7 ponúkne dvojnásobný nárast výkonu.

Samsung Galaxy S7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-s7

Označenia, že táto grafická jednotka bude výkonnejšia ako akcelerátor Adreno v pripravovanom Snapdragone 830 sa zdajú byť vcelku predčasné. Dáva nám to však veľmi dobrý prehľad o tom, aký výkonný bude v skutočnosti Exynos 8890 oproti predchádzajúcej generácii. Mali-G71 využije novú architektúru Bifrost, ktorá je priamo prispôsobená pre moderné potreby 4K a virtuálnej reality. V podpore je taktiež jadro Vulkan alebo OpenGL ES 3.2. Pracovná frekvencia sa zastavila na hodnote 850 MHz.

TIP: Samsung pracuje na novom Exynose 8895 s maximálnym takom až 3 GHz

mali-perf

Prečo vlastne potrebuje smartfón tak výkonne špecifikácie? Najpravdepodobnejší scenár je ten, že S8-ka bude vybavená neskutočným 4K OLED displejom, ktorý je šitý na mieru pre dokonalý VR zážitok. Ak sa tieto predpoklady naplnia, pojem výkonný smartfón naberie úplne iný význam. Rok 2017 bude teda skutočne plodný na technologické inovácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom