V posledných pár rokoch sa dosť často objavovali články a informácie o vybuchujúcich batériách v smartfónoch a iných technologických zariadeniach. Najväčšia pozornosť sa ale v blízkej minulosti istotne upierala na spoločnosť Samsung a jej phablet Galaxy Note 7.

Note 7 od Samsungu mal už od začiatku predaja značné problémy s batériou. Počet prípadov, kedy batéria explodovala počas nabíjania, alebo dokonca len tak pri bežnom používaní, je naozaj rozmanitý. V porovnaní s inými spoločnosťami Samsung jednoznačne vedie. Inžinieri sa tento problém snažili zachrániť, no aj nové batérie, žiaľ, trpeli týmto obrovským problémom. Všetci sme mali preto obavy, ako to bude s ďalšími zariadeniami od Samsungu.

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Vyzerá to ale tak, že tento kórejský gigant sa zo svojich chýb poučil, pretože od vydania Galaxy S8 sa neobjavil ani jeden takýto prípad. Podľa interných zdrojov spoločnosti teda presne 50 dní od spustenia predaja nebol nahlásený žiadny problém s batériou. Čo uvádzajú interné zdroje je jedna vec, no ak by takéto problémy u nejakého používateľa nastali, určite by to nezostalo bez povšimnutia verejnosti a my by sme sa takúto informáciu dozvedeli z niektorého zo zahraničných portálov.

Zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

To, akým spôsobom Samsung prezentuje, že už 50 dní nemajú ich smartfóny problém s batériou je tak trochu vtipné. Nevybuchujúca batéria by mala byť štandardom každého jedného zariadenia u všetkých výrobcov a nie byť prezentovaná ako nejaká dychberúca vlastnosť. Ale je aspoň vidieť, ako veľmi si chce Samsung napraviť meno.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom