Xiaomi Redmi 4ASamsung na svojej veľkej udalosti odhalil svetu nové vlajkové lode, Galaxy S8 a jeho väčšieho súrodenca Galaxy S8 Plus. Tie, ako sme mohli vidieť, prišli s viacerými fičúrkami, medzi ktoré patrilo aj pokročilé odomknutie pomocou tváre. To však zjavne ešte potrebuje niekoľko menších vylepšení. 

Hneď na úvod musíme spomenúť, že odomknutie smartfónu tvárou nie je žiadna novinka ako taká, no doteraz tento spôsob používal výhradne 2D sken tváre. Samsung tak prišiel s pokročilejšou technológiou a tvár skenuje už v 3D. Bohužiaľ to ale vyzerá tak, že giganti z Kórei zatiaľ na svojich zariadeniach nemá finálnu verziu operačného systému, a tak je táto funkcia ešte nie celkom použiteľná.

zdroj fotografie: Samsung

Samozrejme, zariadenie sa po naklonení smerom k tvári odomkne. Viac znepokojujúce je však to, že sa odomkne aj pomocou fotografie na inom zariadení. Ako je ale možné vidieť z videa nižšie, pán použil fotografiu, ktorá bola nasnímaná na rovnaký smartfón, teda na Galaxy S8, ktorý má zahnutý displej po bokoch, čím fotografiu previedol do akejsi skreslenej 3D podoby.

Nenechaj si ujsť
Zabudni na snímač odtlačkov prstov. Samsung má oveľa revolučnejšie riešenie zabezpečenia smartfónov

Preto odomknutie trvalo pár sekúnd, nakoľko systém zrejme nevedel rozoznať, či sa jedná o reálnu tvár, alebo len o obyčajnú fotografiu. V každom prípade, verzia softvéru, ktorá bola aktuálne použitá, ešte nie je finálna, a preto veríme, že Samsung uvedie do predaja vlajkové lode, ktoré týmto zaujímavým neduhom trpieť už nebudú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom