Smartfóny sa vyvíjajú dopredu míľovými krokmi. Napriek tomu sa nedajú všetky inovácie považovať za pozitívne, čo zrejme najlepšie dokazuje postupné odstraňovanie obľúbeného audio jack konektora. Hoci tento nepriaznivý trend odštartovalo čínske LeEco, najväčšiu zásluhu na ňom nesie nepochybne spoločnosť Apple.

Tento americký výrobca totižto udáva smer takmer celému technologickému trhu. Sprvu to dokonca vyzeralo tak, že jeho najväčší rival, spoločnosť Samsung, sa rovnako inšpiruje a audio jack konektor na svojej dvojici vlajkových lodí vynechá. Najnovší únik však tieto informácie vyvracia. Pripravovaná vlajková loď sa nám po úplne prvý raz ukázala zo všetkých svojich strán, pričom na tej spodnej má byť hneď vedľa napájacieho USB Type-C konektora umiestnený 3,5 mm audio jack konektor.

zdroj fotografie: PhoneArena

Jeho prítomnosť nepochybne mnohých poteší. Pre niekoho dokonca môže byť tento nevýrazný konektor rozhodujúcim pri kúpe nového smartfónu. Aby toho nebolo málo, audio jack bude môcť každý majiteľ tohto zariadenia využívať ihneď od jeho kúpy bez nutnosti dodatočného investovania do kvalitných slúchadiel. Tie sa totižto majú nachádzať už v základom balení, pričom ich vyrobí spoločnosť AKG. Spolu so spodnou stranou sa nám ukázali aj tie ostatné, pričom poriadne zaujme hardvérové tlačidlo na tej ľavej. To bude podľa všetkého slúžiť k spusteniu inteligentného asistenta s názvom Bixby, na ktorom Samsung už dlhšiu dobu pracuje.

zdroj fotografie: PhoneArena

Okrem iného sú však známe aj detailné informácie o výbave oboch prístrojov. Klasická verzia, Samsung Galaxy S8, má niesť 5,8-palcový zahnutý Super AMOLED displej s QuadHD rozlíšením (1440 x 2560 pixelov). Pravdou však je, že všetky doterajšie úniky spomínali QuadHD+ rozlíšenie (3200 x 1800), a tak si na potvrdenie tohto parametru budeme musieť počkať. Zatiaľ čo sa v Spojených štátoch bude predávať verzia vybavená procesorom Qualcomm Snapdragon 835, do Európy sa oficiálne dostane len verzia s čipsetom Exynos 9.

zdroj fotografií: PhoneArena

Nenechaj si ujsť
Najdokonalejší pohľad na Samsung Galaxy S8 doteraz

Obom budú vypomáhať 4 GB RAM pamäte, zatiaľ čo interné úložisko bude schopné poňať 64 GB dát. Tie však bude môcť používateľ rozšíriť o ďalších 256 GB skrz microSD kartu. Zadný 12 MPx a predný 8 MPx fotoaparát ponesú zhodnú clonu f/1.7. Toto všetko bude držať pri živote batéria o kapacite 3000 mAh. Zväčšená verzia, Samsung Galaxy S8+, má mať na svojej prednej strane 6,2-palcový displej rovnakých parametrov ako verzia klasická. Ostatné špecifikácie budú zhodné tiež a jediným ďalším rozdielom je využitie väčšieho 3500 mAh akumulátora. Oba modely tiež ponúknu certifikáciu IP68, snímač dúhovky oka a klasický skener odtlačkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom