Celý svet včera so zatajeným dychom sledoval predstavenie najnovších vlajkových smartfónov spoločnosti Samsung. Tie sú jednoznačne najrevolučnejšími zariadeniami, aké tento juhokórejský výrobca za posledné roky predstavil celému svetu. Až po oficiálnom odhalení však vysvitlo najavo, že sa tieto novinky môžu okrem nádherného dizajnu a skvelých parametrov chváliť aj niečím iným.

Obe veľkostné verzie sú totižto historicky prvými smartfónmi, ktoré v sebe majú implementovanú technológiu Bluetooth vo verzii 5.0. Jedná sa tak o aktualizovanú verziu, pričom všetky doposiaľ predstavené telefóny obsahovali nanajvýš Bluetooth 4.2. Tá bola oficiálne sprístupnená technologickým spoločnostiam ešte v roku 2014, a tak bolo len otázkou času, kedy sa dočkáme nového štandardu. Ten bol odhalený v polovici minulého roka, avšak v smartfónoch bol po prvý raz použitý až včera, nakoľko sa doteraz pracovalo na masovej výrobe potrebných komponentov.

Galaxy S8
zdroj fotografie: BGR

Nenechaj si ujsť
Zabudni na snímač odtlačkov prstov. Samsung má oveľa revolučnejšie riešenie zabezpečenia smartfónov

Vynovená technológia prinesie vylepšenia zvuku, rýchlosti a dosahu. Bluetooth 5.0 tak dokáže prenášať súbory až dvojnásobne rýchlejšie než Bluetooth 4.2. Táto aktualizovaná verzia tiež bude fungovať na štvornásobne väčšiu vzdialenosť s teoretickým dosahom na 240 metrov. Čo sa týka zvuku, verzia 5.0 ho dokáže streamovať až do dvoch zariadení súčasne. Pre splnenie týchto podmienok však, samozrejme, bude nutná komunikácia kompatibilných verzií Bluetooth technológie. Ak teda použiješ jedno zariadenie s Bluetooth 5.0 a druhé s Bluetooth 4.2, nebudeš môcť využiť žiaden z benefitov tejto novej verzie. Pre plnohodnotné využitie najnovšej bezdrôtovej technológie si budeme musieť počkať na kompatibilné slúchadlá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom