Dlhé čakanie a špekulácie sú na konci. Samsung oficiálne predstavuje svoje nové vlajkové lode zo série Galaxy S, ktorá tento rok prichádza s ďalším množstvom dôležitých vylepšení. Nová trojica prémiových modelov Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra 5G (detailne sme sa tomuto modelu venovali v samostatnom článku) v sebe spája eleganciu s výkonom a prináša špičkový hardvér.

Kórejský gigant dnes vyrukoval s novými vlajkovými loďami, ktoré chcú v segmente smartfónov stanoviť nové štandardy a priniesť aj revolúciu v oblasti fotografie. Zatiaľ čo dvojica modelov Galaxy S20 a S20+ disponuje identickým dizajnom a líši sa len rozmermi, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G predstavuje úplne novú úroveň, ktorá skĺbila najmodernejšie technológie pod jednu strechu a na svoje si príde aj ten najnáročnejší používateľ. To všetko dopĺňa dizajn s najtenšími rámikmi v histórii smartfónov Galaxy.

Samsung Galaxy S20 a S20+

Začneme však pekne poporiadku, dvojicou Galaxy S20 a S20+, ktorá prináša nový zážitok z každodenného používania. Samsung zapracoval na ich novej podobe, ktorá sa prakticky líši len pri pohľade na zadný fotoaparát a spredu vyzerajú totožne, hoci Galaxy S20 ponúka 6,2″ QHD+ Dynamic AMOLED 2X displej a S20+ dostal rovnaký panel, ale s uhlopriečkou až 6,7″.

Zobraziť celú galériu (37)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Samsung predstavil najbrutálnejší smartfón: Galaxy S20 Ultra má 100-násobné priblíženie fotoaparátu a kapacitu RAM ako herné PC

Panely podporujú 120 Hz obnovovaciu frekvenciu (len vo FullHD+ rozlíšení) a vyššia frekvencia displeja spraví naozaj zásadný rozdiel pri používaní smartfónu. Ak si aj nastavíš 60 Hz frekvenciu pri vyššom rozlíšení, veľmi rýchlo budeš chcieť ísť späť. V tomto prípade je totiž veľmi komfortné síce používať slabšie rozlíšenie, no výrazne vyššiu obnovovaciu frekvenciu displeja, ktorá zmení celkový dojem zo smartfónu.

Zobraziť celú galériu (37)
Dávid Igaz / FonTech

Aj keď sa na prvý pohľad určite zdá, že model Ultra už bude neprakticky veľký v ruke, opak je pravdou. Ak si používal alebo držal v rukách Galaxy Note 10+, je to takmer totožný pocit. Oba panely ponúkajú zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji. Menší z dvojice prináša trojitý hlavný fotoaparát vo vystupujúcom uložení na zadnej stene, kde sa však v prípade „Plus“ verzie vošiel ešte ToF (Time of Flight) senzor navyše.

Samotná jednotka všetkých fotoaparátov na zadnej strane zásadne vystupuje z tela a voči minulej generácii sa smartfón výrazne hýbe pri položení na stôl. Je to však niečo, čo obyčajný gumenný alebo kožený kryt ihneď vyrieši. V ruke sa obe noviny Galaxy S20 aj Galaxy S20+ držia naozaj veľmi dobré a v tomto smere je to osvedčený prémiový „recept“, ktorý už veľmi dobre poznáme.

Zobraziť celú galériu (37)
Samsung Galaxy S20 (foto: Dávid Igaz / fontech.sk)

Zvyšné fotoaparáty ponúkajú totožné možnosti ako 12 MPx rozlíšenie s clonou f/2.2 pri ultraširokom objektíve, 12 MPx s clonou f/1.8 pri širokouhlom objektíve a rozlíšenie až 64 MPx v prípade teleobjektívu, ktorý ponúka 3-násobný optický zoom a clonu f/2.0.

Zobraziť celú galériu (37)
Samsung Galaxy S20 (foto: Dávid Igaz / fontech.sk)

Predná diera v displeji obsahuje 10 MPx selfie fotoaparát s funkciou automatického zaostrovania. Širokouhlý fotoaparát modelov Galaxy S20 a S20+ ponúka 1/1,76″ snímač s 1,8 µm veľkými pixelmi. To z neho robí 1,7-krát väčší snímač ako sme mali možnosť vidieť u minuloročného Galaxy S10.

Zobraziť celú galériu (37)
Dávid Igaz / FonTech

Vďaka tomu sa tak dočkáme ešte kvalitnejších nočných fotografií, na ktoré sa dostane viac svetla. Priblíženie obrazu bez straty kvality, známe tiež ako hybridný optický zoom Samsungu, je u tejto dvojice najviac 3-násobné, no maximálne priblíženie „Space Zoom“ umožňuje až 30-násobný zoom pri fotografovaní a 10-násobný zoom pri nahrávaní videa.

Zobraziť celú galériu (37)
Dávid Igaz / FonTech

Video je možné nahrávať až v 8K rozlíšení (7680 x 4320 pixelov), no nahrávanie je obmedzené na maximálne 5 minút a 1 minúta videa zaberie 600 MB pamäte. Po výkonovej stránke Samsung stavil na nový procesor Exynos 990, ktorý v porovnaní s minuloročným čipom Exynos 9820 ponúka o 15,4 % vyšší výkon a výpočtová sila grafického akcelerátora teraz vzrástla až o 25,2 %. Procesor je v prípade modelov Galaxy S20 a S20+ spárovaný s 8 GB RAM pamäťou. Dostupných je 128 GB pamäte pre osobné súbory.

Výrobca nezabudol ani na dostatočne veľké batérie s podporou rýchleho nabíjania cez USB-C, no väčší Galaxy S20+ ponúka ešte o 500 mAh viac ako jeho menší súrodenec. Nechýba ani rýchle bezdrôtové nabíjanie. K výkonu povieme len jedno – je úplne irelevantné riešiť kapacitu RAM pamäte či použitý, celá séria Galaxy S20 zvádne všetky operácie ľavou zadnou a 120 Hz displej dodá všetkým animáciám či pohybom v systéme skutočne jedinečný zážitok.

Nakoniec Samsung potešil svojich fanúšikov aj novými slúchadlami Galaxy Buds+, ktoré sú v predobjednávkach k smartfónom Galaxy S20+ alebo S20 Ultra 5G od 11. februára do 8. marca dostupné úplne zadarmo.

Samsung

Samostatne sa budú predávať od 14. februára za cenu 169 € a poskytnú až 11 hodín prehrávania hudby v prémiovej kvalite od AKG. Dostalo sa aj na rýchle nabíjanie, ktoré už za 3 minúty dodá slúchadlám dostatok energie na ďalšiu 1 hodinu počúvania hudby.

Ďalšie detailné fotografie nových smartfónov: 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP