V marci predstavený Samsung Galaxy S10 obsahuje závažnú bezpečnostnú chybu, ktorú potvrdila aj samotná spoločnosť. Pri určitých podmienkach totiž spôsobuje, že zariadenie môže odomknúť akýkoľvek odtlačok prsta, píše BBC.

Závažná chyba v snímači odtlačkov prstov

Jedna britská žena náhodou objavila závažnú bezpečnostnú chybu v snímači odtlačkov prstov na modeli Samsung Galaxy S10, keď na smartfón aplikovala lacný ochranný kryt na sklo, ktorý si kúpila na eBay. Do zariadenia najskôr nasnímala svoj pravý palec, ale keď neskôr omylom použila ľavý, bola prekvapená, že funguje aj ten. Smartfón totiž reagoval na odtlačok prsta hocijakej osoby, čo si vyskúšal aj jej manžel. Nešlo iba o výrobnú chybu, pretože keď kryt prehodila na rovnaký model od príbuzného, stalo sa to isté.

Zobraziť celú galériu (1)
Dávid Igaz / FonTech

Spoločnosť na túto chybu reagovala, a uviedla, že si je vedomá možného prípadu zlyhania rozpoznávania odtlačkov prstov na Galaxy S10, a čoskoro vydá softvérovú opravu. Všetkým zákazníkom však zároveň odporučila, aby na svoje smartfóny používali autorizované príslušenstvo Samsung. Na chybu však reagovali aj iné spoločnosti, ako napríklad juhokórejská internetová banka KaKao, ktorá povedala svojim zákazníkom, aby si na Galaxy S10 vypli možnosť rozpoznávania odtlačkov prstov na prihlasovanie do služieb, kým sa tento problém nevyrieši.

Zobraziť celú galériu (1)
Youtube / Marques Brownlee

predchádzajúce správy naznačili, že niektoré ochranné kryty na obrazovku sú so snímačom odtlačkov prstov od Samsungu nekompatibilné, pretože zanechávajú medzi obrazovkou malú vzduchovú medzeru, ktorá môže skenovanie narušiť. Senzor sa totiž spolieha na ultrazvukovú detekciu mikroskopických hrebeňov na prstoch, vďaka ktorým je každý odtlačok jedinečný, píše MacRumors. Táto chyba však rozhodne nehádže dobré svetlo na kórejského giganta, ktorý pri uvedení modelu Galaxy S10 v marci označil tento snímač za revolučný.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom