Dizajnovú stránku svojich smartfónov naposledy Samsung inovoval s príchodom modelu Galaxy S8, ktorý priniesol nový displej s tenkými rámikmi a upravenú podobu zadnej steny. Tento štýl si neskôr privlastnili aj ďalšie kúsky, pričom tie tohtoročné stavili len na malé vizuálne zmeny. Veľké vylepšenie dizajnu smartfónov Samsungu má prísť podľa výkonného riaditeľa spoločnosti s modelom Galaxy S10, ktorý sa môže ukázať na MWC 2019.

Kórejský Samsung ako najväčší výrobca smartfónov na svete chce aktualizovať dizajn svojich vlajkových lodí, ktoré už v posledných dvoch generáciách využívajú známy dizajnový jazyk. Tento rok sme sa s príchodom Galaxy S9 a Galaxy Note 9 zásadných zmien nedočkali a došlo len na minimálne inovácie, ktoré sú zodpovedné za premiestnenie snímača odtlačkov prstov a pár ďalších úprav. Významný skok v dizajne smartfónov tejto spoločnosti však môže nastať už s príchodom ďalšieho top modelu.

Čakajú na nás zbrusu nové Samsungy?

Aj keď ostáva do predstavenia Samsungu Galaxy S10 ešte dostatok času, už teraz o ňom kolujú rôzne informácie. Špekulácie neobišli ani výbavu, ktorá môže dostať vylepšenia v podobe zabudovaného snímača odtlačkov prstov v displeji, či dokonca trojitý fotoaparát. Po vzore konkurenčného Huawei P20 Pro však môže nová S10-ka prísť aj s gradient farbou či novým zeleným prevedením. Túto farbu Samsung zákazníkom neponúkol od roku 2015, kedy predstavil model Galaxy S6 Edge vo verzii „Emerald Green“.

Nenechaj si ujsť
Rendery Galaxy S10 naznačujú príchod nových fotoaparátov. Samsung sa inšpiroval u konkurenta

Príchod výrazne upraveného dizajnu Samsung smartfónov načrtol samotný CEO spoločnosti, DJ Koh. V rozhovore s čínskymi médiami označil pripravované zmeny za „veľmi výrazné“, pričom mohol odkazovať práve na novú podobu a farbu v Galaxy S10. Nový nástupca S-línie by nemal prísť len v dvoch verziách, na ktoré sme boli doteraz zvyknutí. O pár mesiacov zrejme uvidíme až 3 nové modely Galaxy S10 v rôznych variantoch.

Ten najvybavenejší môže dostať všetky žiadané inovácie v podobe zabudovaného snímača odtlačkov prstov a „triple“ fotoaparátu, spolu s novým dizajnom. V novej podobe však zrejme príde aj jeho skromnejší súrodenec a spolu s ním aj tretia verzia v zatiaľ neznámom prevedení. Viac detailov o pripravovanej S10-ke sa budeme dozvedať v priebehu nasledujúcich mesiacov. Čakanie na novú vlajkovú loď z Kórei potom ukončí jej oficiálne predstavenie, ktoré sa môže konať už na konferencii MWC 2019 v Barcelone.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom