Predstavenie očakávaných smartfónov Samsung Galaxy S10 a S10+ sa nezadržateľne blíži. Dvojica smarfónov by mala byť predstavená už začiatkom roka, a preto sa každú chvíľu objavujú vždy nové informácie. Asi tou najviac skloňovanou je predovšetkým odhalenie netradičnej diery v displeji Galaxy S10+, ale aj finálny vzhľad noviniek.

Pri predstavení skutočného vzhľadu sa dá zistiť mnoho informácií a jednou z nich je aj dostupnosť populárneho 3,5 mm audio jacku. Jeho popularita však už pomaly stráca svoje čaro a z portfólia ho odstránilo hneď viacero spoločností, medzi ktorými je napríklad aj Apple.

Čoraz častejšie sa uvažovalo aj o tom, že po vzore konkurencie sa pre tento krok rozhodne aj samotný Samsung. Prvá absencia 3,5 mm jacku pritom mala zasiahnuť už nadchádzajúce vlajkové lode Galaxy S10. Najnovšie informácie však ukázali pravý opak.

Prečítajte si tiež!
Nie je to výrez, ale diera. Samsung oficiálne predstavil svoj prvý smartfón s novým displejom

Známy leaker Samsung zariadení – Ice universe – na svojom Twitteri uverejnil video, ktoré odhaľuje, že 3,5 mm audio jack nakoniec bude súčasťou vlajkových lodí zo série Galaxy S10. Ako je vidieť na videu, kryt určený pre novinku na spodnej strane obsahuje výrez pre audio jack a taktiež aj USB-C konektor. Ak nepočítame netradičnú ‚‚retro‘‘ vlajkovú loď, ktorá bola vyrobená špeciálne len pre čínsky trh, prvým Samsung zariadením, ktoré upustilo od audio jacku, je Samsung Galaxy A8s.

Je preto zaujímavé, že aj napriek absencii v Galaxy A8s sa spoločnosť rozhodla pre ponechanie tohto prvku v najnovších vlajkových lodiach. Tie však budú tými poslednými, pri ktorých si ešte klasický 3,5 mm audio jack užijeme naplno. V ďalších vlajkových lodiach s najväčšou pravdepodobnosťou už tento typ konektora neuvidíme. Samsung totiž už dlhšiu dobu zvažuje odstránenie. V súčasnosti sa vývoj bezdrôtových a USB-C slúchadiel posunul znova na novú úroveň a o odstránení 3,5 mm jacku bude pravdepodobne uvažovať čoraz viac spoločností, aj keď ich už veľa nezostalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom