Určite si každý z vás spomína na nemilú situáciu ohľadom Galaxy Note 7. Výrobný problém spôsoboval problémy, pri ktorých došlo k niekoľkým výbuchom zariadenia a nakoniec to dopadlo až celkovým stiahnutím z trhu. Krátko na to prišiel Galaxy Note 8, ktorému sa podarilo navrátiť reputáciu a mnoho zákazníkov naň nedá dopustiť. Už o mesiac ale uvidíme novú generáciu, ktorá sa bude snažiť o čo najväčšiu priazeň kupujúcich.

Úspech série Galaxy Note plynie hlavne z veľmi praktického stylusu S Pen, ktorý v mobilnom segmente nemá konkurenciu. Jeho prítomnosť výrazne pomáha vysokej predajnosti zariadení. Aj tu platí každoročný refresh a nový Galaxy Note 9 tak príde už o necelý mesiac. Konkrétne sa tak stane už 9. augusta, kedy je naplánované oficiálne predstavenie.

Minimálne zmeny dizajnu

Spoločnosť Samsung s uvedením smartfón Galaxy S8 ukázala nový dizajnový smer, ktorým sa chce do budúcnosti uberať. Aj keď je dnes v móde výrez v displeji, Samsung sa zatiaľ drží v pozadí a zachováva si svoj vlastný štýl. Na zverejnenom renderi, ktorý odhalil portál Android Headlines a má pochádzať priamo od Samsungu, môžeš vidieť prednú stranu chystaného Galaxy Note 9.

Rozdiely oproti predchodcovi sú len minimálne. Displej má 6,3″ a je po bokoch zakrivený. Rovnaké je tiež rozloženie ovládacích prvkov. Celková veľkosť činí 161,9 x 76,3 x 8,8 mm, čo je oproti rozmerom Note 8 (162,5 x 74,8 x 8,6 mm) len minimálny rozdiel. Zmeny tak nastanú hlavne vo vnútri zariadenia (a možno na zadnej strane).

Zobraziť celú galériu (1)
Phonearena: Galaxy Note 9 (vľavo) vs Galaxy Note 8 (vpravo)

Hovorí sa hlavne o zmene pozície snímača odtlačkov prstov, ktorý sa z pozície vedľa fotoaparátov presunie pod ne. Samozrejmosťou je najnovší procesor Snapdragon 845, ktorý však bude dostupný len pre USA. Zvyšné krajiny dostanú už tradične verziu s procesorom Exynos, ktorá je spravidla výkonnejšia.

Pamäť RAM má mať veľkosť 6 GB. Batéria narastie až na 4000 mAh a pribudnú aj nové farebné varianty. Výrazných vylepšení by sa malo dočkať aj pero S Pen. Pre súčasných vlastníkov Galaxy Note 8 je tak prechod na novšiu verziu zbytočným.

Nenechaj si ujsť!
Samsung Galaxy Note 9 dostane S-Pen s doteraz najvýraznejšími vylepšeniami

Bohužiaľ, nie sú dostupné žiadne ďalšie informácie, no je to len otázkou času. Predstavenie sa blíži a tak rôzny úniky budú čoraz častejšie pribúdať. Rozhodne je tiež na mieste očakávať vysokú cenovku, ktorá bude okolo 1000 € za základnú verziu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom