Už sme si zvykli na to, že výrobcovia predstavujú svoje vlajkové lode s ročným odstupom. Bohužiaľ sa to už nedá vrátiť späť a do budúcna môžme len očakávať, že tempo predstavovania bude ešte rýchlejšie. Prvé kroky k tomu by mala podniknúť juhokórejská spoločnosť Samsung, o ktorej sa hovorí, že nový Galaxy Note 9 predstaví už koncom júla.

Ak by sa toto tvrdenie naplnilo, neprešiel by tak ani jeden rok od oficiálneho uvedenia Galaxy Note 8. Urýchlenie predstavenia jeho nástupcu má na svedomí hlavne slabšia predajnosť Galaxy S9, ktoré zaostáva za pôvodnými predpokladmi. Skoršie predstavenie by tiež malo zvýšiť celkové príjmy spoločnosti Samsung za rok 2018.

Prilákanie konkurenčných zákazníkov

Ďalším dôvodom, prečo sa tvrdí, že Samsung predstavení Galaxy Note 9 o mesiac skôr než zvyčajne, je ten, že sa bude snažiť prilákať čo najviac zákazníkov od konkurencie. Predovšetkým tých, ktorí používajú zariadenia od Apple a nechce sa im čakať do septembra, kedy zvyčajne Apple predstavuje svoje nové zariadenia.

Zobraziť celú galériu (0)
XEETECHCARE/YouTube

Nenechaj si ujsť!
Reklamná vojna pokračuje. Samsung si tentoraz uťahuje z Apple a z nedostatkov v jeho iPhone

Že ide o dvoch najväčších rivalov, o tom niet najmenších pochýb. Koniec koncov to dokazuje aj posledná reklama na Galaxy S9, ktorá útočí práve na Apple a na jeho praktiky úmyselného spomaľovania starších smartfónov.

Posun predstavenia ovplyvní aj ostatné rady

Skoršie predstavenie Galaxy Note 9 by však mohlo posunúť aj predstavenie ďalšieho smartfónu, a to Galaxy S10. Konkrétne sa hovorí o januári, nakoľko spoločnosť by týmto získala maximálny predajný potenciál počas celého roka. Navyše by si tým zaistila aj výrazný náskok pred konkurenciou. Následne na MWC 2019 by svoj debut mal zažiť prvý skladací smartfón spoločnosti.

galaxy note 9 posun predstavenia
Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot/Youtube/TechConfigurations

Zatiaľ však nejde o oficiálne tvrdenia, a preto ich treba brať s rezervou. Ale vyššie uvedené skutočnosti dávajú zmysel, preto by nebolo žiadnym prekvapením, ak by sa k tomuto kroku Samsung nakoniec podujal. Celkovo by tak za jeden kalendárny rok boli predstavené 3 nové vlajkové lode, pričom dve z nich by patrili jednej rade.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú