Posledná vlajková loď Samsungu, model Galaxy S8, priniesol pre používateľov veľké prekvapenie v podobne „nekonečného“ displeja s jedinečným pomerom strán. Aj vďaka tejto vlastnosti je táto novinka jedným z najkrajších smartfónov súčastnosti. Šľapaje S8-čky by však mohol nasledovať očakávaný phablet Galaxy Note 8. 

Len nedávno sme ti priniesli pohľad na koncept prednej steny očakávaného phabletu z dielne Samsungu. Zdá sa, že šance Note 8-čky na získanie veľkého bezrámikového „Infinity“ displeja sú naozaj veľmi reálne. Podľa najnovších informácií dostane táto inovatívna obrazovka s naozaj minimálnymi rámikmi v novinke až 6,3″ uhlopriečku. Zachovať si tiež má rovnaký pomer strán 18,5:9. Vďaka tomu je sledovanie filmov či videí omnoho väčším zážitkom.

zdroj fotografie: YouTube/DBS Design

Nenechaj si ujsť
Video: Premiérový pohľad na prednú stranu Galaxy Note 8. Enormné rozmery a minimálne rámiky!

Zatiaľ však nie sú známe informácie o rozlíšení. Dá sa predpokladať, že si zachová rozlíšenie 1440 x 2960 pixelov podobne ako model Galaxy S8/S8+. Niektoré zdroje však hovoria až o fantastickom 4K, no to je zatiaľ iba v rovine špekulácií. Sme ale veľmi zvedaví, ako sa Samsung vysporiada so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov v displeji. Túto technológiu pri návrhu aktuálnej vlajkovej lodi nemal dobre zvládnutú.

zdroj fotografie: Screenshot/Concept Creator/YouTube

Je teda možné, že nová technológia bude mať svoju premiéru až v Galaxy Note 8. Od tohto phabletu sa tiež očakáva, že so sebou prinesie predinštalovaný Android 7.1.1 Nougat. Taktiež by malo ísť o prvý model kórejského výrobcu, ktorý dostane na zadnej strane duálny fotoaparát. Oficiálne môže byť odhalený už na výstave IFA 2017 v Berlíne, ktorá sa koná 1. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom