Popularita duálnych fotoaparátov neustále vzrastá a očakávalo sa, že Samsung prinesie dvojicu snímačov vo svojej novej S8-ke. Toto rozhodnutie sa však na poslednú chvíľu zmenilo. Je veľmi pravdepodobné, že dva snímače fotoaparátu budeme môcť nájsť na zadnej strane pripravovaného modelu Note 8.

Duálne fotoaparáty nie sú už len výsadou prémiových smartfónov a nájsť ich môžeme aj v omnoho lacnejších kúskoch. Samsung nám ale doteraz neukázal vlajkový model, ktorý by touto technológiou disponoval. Je priam nutné, aby sa aj tento gigant prispôsobil požiadavkám zákazníkov. Svoj nadchádzajúci high-end by tak mal na zadnej strane vybaviť dvoma snímačmi fotoaparátu. Tento názor vyjadril pre The Korea Herald aj známy analytik Park Kang-ho.

Samsung Galaxy Note 8 konceptzdroj fotografie: Screenshot/Concept Creator/YouTube

Za odvolaním duálneho fotoaparátu z výbavy modelu Galaxy S8 mohlo stáť viacero faktorov, no tie môže výrobca odstrániť pri výrobe novej vlajkovej lode Galaxy Note 8. Samsung už dodáva duálne snímače fotoaparátov pre konkurenčných výrobcov ako Vivo, Oppo či Xiaomi. To má na starosť dcérska spoločnosť Samsung Electro-Mechanics, ktorá by však už čoskoro mohla priniesť tento hardvér aj do novej Note 8-čky.

Samsung Galaxy Note 8 konceptzdroj fotografie: Screenshot/Concept Creator/YouTube

Nenechaj si ujsť
Video: Toto je suverénne najkrajší koncept Galaxy Note 8 doteraz. Samsung by sa mal inšpirovať!

O tejto pripravovanej novinke zatiaľ nie je známych veľa informácií, no často sa hovorí práve o duálnom fotoaparáte, ktorým má disponovať. Na túto tému sa dokonca do éteru dostali aj prvé špekulácie. Podľa nich bude Samsung Galaxy Note 8 vybavený širokouhlým snímačom s rozlíšením 12 MPx. Druhý z dvojice snímačov má priniesť rozlíšenie 13 MPx a chýbať vraj nebude ani 3-násobný optický zoom. Konkurenčné smartfóny s duálnym fotoaparátom, napríklad iPhone 7 Plus či Huawei P10 obsahujú len 2-násobný optický zoom. Galaxy Note 8 ich tak v tomto môže prekonať.

samsung galaxy note 8zdroj fotografie: Benjamin Geskin/Twitter

Pokiaľ si chce Samsung udržať svoje postavenie medzi konkurenciou, tak s duálnym fotoaparátom v novej vlajkovej lodi nesmie zaváhať. Práve táto technológia je medzi zákazníkmi veľmi žiadaná. Podľa štatistík sú práve modely ako iPhone 7 Plus, Huawei Mate 9 či Mate 9 Pro na čínskom trhu veľmi obľúbené. Do troch rokov sa podiel smartfónov s duálnym fotoaparátom má zvýšiť až o 34 %, čo by znamenalo nárast o viac ako 600 miliónov kusov. Aj tieto údaje len nasvedčujú tomu, že duálny fotoaparát v novom Galaxy Note 8 je veľmi očakávanou súčasťou výbavy.

Najreálnejší koncept Galaxy Note 8 doteraz:

Odoberaj FonTech videá

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom