banner-note-7
Samsung má v poslednej dobe plné ruky práce. Ich najnovšia vlajková loď je aktuálne mimo predaja, čo dáva veľké šance konkurencii. Samsung si svojej chyby však uvedomuje a snaží sa ju napraviť, no problémy sa naň valia z každej strany.

Technologický gigant z Južnej Kórei len nedávno začal vyzývať majiteľov najnovšej vlajkovej lode, Samsung Galaxy Note 7, k navráteniu zariadenia. Dôvodom je výrobná chyba batérií, ktoré majú tendenciu vznietiť sa pri nabíjaní. Práve pre tento problém Samsung stopol predaj Note 7-mičiek. Jedná sa o globálny problém, výnimku tvorí len Čína, kde tento model používa batérie iného dodávateľa. Veľa majiteľov Samsung Galaxy Note 7 určite nepoteší skutočnosť, že sa práve pre tento problém musia vzdať svojho nového smarfónu.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-note-7-sklo-1

Naskytá sa tu však otázka. Čo Samsung spraví so všetkými smartfónmi, ktoré už boli používané. Netreba meniť celé zariadenie, len jeho batériu. Po tejto výmene je zariadenie opäť plne funkčné a tentokrát aj bezpečné. Aj keď smartfóny boli používané veľmi krátku dobu, stále ide o už niekym vlastnené zariadenie. Predsa len nejaký ten škrabanec alebo iné poškodenie sa už nájsť môže. Predávanie takýchto zariadení ako nových by sa teda okrem Samsungu asi nikomu nepáčilo. Označiť však milióny zariadení ako ,,repasované“, ktorých cena je o 25 % až 75 % nižšia, ako plná cena, by spoločnosť stálo nemalé peniaze.

note-7-použitý

Výsledkom bude asi kompromis. V obchodoch sa pravdepodobne predsa len objavia repasované kusy Samsung Galaxy Note 7, no s menším cenovým zvýhodnením. Ďalším reálnym riešením môže byť predaj týchto zariadení na oficiálnych stránkach Samsungu, kde sa nachádzajú aj repasované modely z Galaxy S série, od modelu S4 po S6. Ich ceny sú o 30 % až 50 % nižšie, ako ceny úplne nových zariadení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom