O modeli Galaxy C5 Pro sa špekulovalo už dlhšiu dobu, no teraz nadišla chvíľa, kedy ho Samsung oficiálne odhalil. Táto novinka bude dostupná exkluzívne iba pre čínsky trh a svojím dizajnom nadväzuje na ostatné modely výrobcu. Okrem toho však dokáže zaujať aj svojou výbavou.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Kórejská spoločnosť sa konečne odhodlala oficiálne predstaviť očakávaný model strednej triedy, Galaxy C5 Pro. Celokovová konštrukcia mu dodáva vzhľad prémiovejších smartfónov. Samsung v tejto novinke zachoval aj svoje tradičné hardvérové tlačidlo. V ňom je integrovaný snímač odtlačkov prstov, ktorý spoľahlivo smartfón ochráni. Nad ním výrobca umiestnil 5,2“ Super AMOLED displej s FullHD rozlíšením. Bočné strany C5-ky Pro obsahujú hardvérové tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania.

zdroj fotografie: Samsung

Zadnú stenu obsadil snímač fotoaparátu, ktorý však znova mierne z konštrukcie vytŕča. Vedľa neho môžeme nájsť aj prisvetľovaciu duálnu LED diódu. Tá bude fotoaparátu vypomáhať najmä pri fotení v nočných podmienkach. Rozlíšenie zadného fotoaparátu je 16 MPx, pričom je rovnaké ako rozlíšenie predného selfie fotoaparátu. Oba snímače tiež obsahujú clonu f/1.9. Dôkazom, že ide o smartfón strednej triedy, je najmä 64-bitový procesor Snapdragon 626. Vyrobený je 14 nm výrobným procesom a skladá sa z ôsmich jadier. Každé jadro pracuje na frekvencii 2,2 GHz.

Samsung Galaxy C5 Prozdroj fotografie: Samsung

Nenechaj si ujsť
Samsungu sa podarilo v minulom roku predať 10-násobne viac smartfónov ako Apple. Zarobil však výrazne menej

S procesorom spolupracuje operačná pamäť RAM o veľkosti až 4 GB. Pre grafické úkony má v sebe Samsung Galaxy C5 Pro grafický akcelerátor Adreno 506, ktorý zvládne aj nové tituly hier. Celý hardvér je napájaný z menšej 2600 mAh batérie. Tá podporuje aj technológiu rýchleho nabíjania, vďaka čomu sa energia akumulátora doplní už za pár desiatok minút. Nabíjanie je realizované prostredníctvom nového USB-C konektora. Galaxy C5 Pro sa môže pýšiť aj kvalitnou konektivitou. V nej výrobca nezabudol na NFC, bezdrôtovú technológiu Bluetooth 4.1 a samozrejmosťou je aj Wi-Fi či GPS.

Samsung Galaxy C5 Prozdroj fotografie: Samsung

V novinke nechýba ani podpora DualSIM funkcionality, pričom jeden slot môže byť využitý pre microSD pamäťovú kartu. Operačným systémom je stále najpoužívanejší Android 6.0 Marshmallow, ktorý je doplnený o známu nadstavbu výrobcu. Táto celokovová novinka o rozmeroch 145.7 x 71.4 x 7 mm váži len 145 g. Cena Samsungu C5 Pro je v Číne stanovená na približne 340 €, no nedočkaví zákazníci si túto novinku už môžu predobjednať, a to hneď v niekoľkých farebných prevedeniach. Oficiálny príchod smartfónu do čínskych predajní však zatiaľ nie je známy.

zdroj fotografií: Samsung

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]