O modeli Galaxy C5 Pro sa špekulovalo už dlhšiu dobu, no teraz nadišla chvíľa, kedy ho Samsung oficiálne odhalil. Táto novinka bude dostupná exkluzívne iba pre čínsky trh a svojím dizajnom nadväzuje na ostatné modely výrobcu. Okrem toho však dokáže zaujať aj svojou výbavou.

Kórejská spoločnosť sa konečne odhodlala oficiálne predstaviť očakávaný model strednej triedy, Galaxy C5 Pro. Celokovová konštrukcia mu dodáva vzhľad prémiovejších smartfónov. Samsung v tejto novinke zachoval aj svoje tradičné hardvérové tlačidlo. V ňom je integrovaný snímač odtlačkov prstov, ktorý spoľahlivo smartfón ochráni. Nad ním výrobca umiestnil 5,2“ Super AMOLED displej s FullHD rozlíšením. Bočné strany C5-ky Pro obsahujú hardvérové tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania.

zdroj fotografie: Samsung

Zadnú stenu obsadil snímač fotoaparátu, ktorý však znova mierne z konštrukcie vytŕča. Vedľa neho môžeme nájsť aj prisvetľovaciu duálnu LED diódu. Tá bude fotoaparátu vypomáhať najmä pri fotení v nočných podmienkach. Rozlíšenie zadného fotoaparátu je 16 MPx, pričom je rovnaké ako rozlíšenie predného selfie fotoaparátu. Oba snímače tiež obsahujú clonu f/1.9. Dôkazom, že ide o smartfón strednej triedy, je najmä 64-bitový procesor Snapdragon 626. Vyrobený je 14 nm výrobným procesom a skladá sa z ôsmich jadier. Každé jadro pracuje na frekvencii 2,2 GHz.

Samsung Galaxy C5 Prozdroj fotografie: Samsung

Nenechaj si ujsť
Samsungu sa podarilo v minulom roku predať 10-násobne viac smartfónov ako Apple. Zarobil však výrazne menej

S procesorom spolupracuje operačná pamäť RAM o veľkosti až 4 GB. Pre grafické úkony má v sebe Samsung Galaxy C5 Pro grafický akcelerátor Adreno 506, ktorý zvládne aj nové tituly hier. Celý hardvér je napájaný z menšej 2600 mAh batérie. Tá podporuje aj technológiu rýchleho nabíjania, vďaka čomu sa energia akumulátora doplní už za pár desiatok minút. Nabíjanie je realizované prostredníctvom nového USB-C konektora. Galaxy C5 Pro sa môže pýšiť aj kvalitnou konektivitou. V nej výrobca nezabudol na NFC, bezdrôtovú technológiu Bluetooth 4.1 a samozrejmosťou je aj Wi-Fi či GPS.

Samsung Galaxy C5 Prozdroj fotografie: Samsung

V novinke nechýba ani podpora DualSIM funkcionality, pričom jeden slot môže byť využitý pre microSD pamäťovú kartu. Operačným systémom je stále najpoužívanejší Android 6.0 Marshmallow, ktorý je doplnený o známu nadstavbu výrobcu. Táto celokovová novinka o rozmeroch 145.7 x 71.4 x 7 mm váži len 145 g. Cena Samsungu C5 Pro je v Číne stanovená na približne 340 €, no nedočkaví zákazníci si túto novinku už môžu predobjednať, a to hneď v niekoľkých farebných prevedeniach. Oficiálny príchod smartfónu do čínskych predajní však zatiaľ nie je známy.

zdroj fotografií: Samsung

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP