Situácia so skladacím smartfónom Samsungu sa skomplikovala už po pár týždňoch od predstavenia, keď sa prvým recenzentom pokazil displej po niekoľkých dňoch používania. Výrobca reagoval na vzniknutý problém naozaj razantne a pôvodný dátum spustenia predaja odložil. Aktuálne Samsung informuje zákazníkov, ktorí si Galaxy Fold predobjednali, že svoju objednávku môžu potvrdiť, respektíve zrušiť do konca mája.

Kórejský Samsung stále skúma príčinu, kvôli ktorej sa pokazilo hneď niekoľko prvých kusov skladacieho modelu Galaxy Fold. Zároveň robí zmeny, ktoré majú tento závažný problém odstrániť, no stále nie je jasné, kedy sa táto novinka dostane k zákazníkom. Tým spoločnosť dokonca rozoslala emaily, v ktorých upozorňuje na vzniknutú situáciu.

Samsung prekvapil zákazníkov novými informáciami

Podľa znenia správy je však Samsungu zrejme jedno, či zákazník bude chcieť svoj nový Galaxy Fold, alebo predobjednávku zruší. Kvôli problémom sa ale rozhodol, že každú prijatú predobjednávku zruší automaticky, pokiaľ nebude potvrdená do konca mája. Týmto spôsobom dáva tento kórejský gigant zákazníkovi na výber. Znenie emailu zverejnil portál Droid-Life. Pod správou sa nachádza aj tlačidlo na potvrdenie objednávky.

Nenechaj si ujsť
Vysvetlenie: Prečo sa pokazil Samsung Galaxy Fold už po pár hodinách? Je na stole ďalší škandál?

Robíme pokroky v zlepšovaní modelu Galaxy Fold, aby sme sa uistili, že spĺňa vysoké štandardy, ktoré od nás očakávate. To znamená, že nemôžeme potvrdiť približný dátum odoslania objednávky.

S konkrétnejšími informáciami o odoslaní vás budeme kontaktovať v najbližších týždňoch. Pokiaľ nechcete čakať, môžete svoju objednávku zrušiť na stránke Samsung.com kedykoľvek pred odoslaním. Pokiaľ nebudeme mať informácie do 31. mája, objednávka bude automaticky zrušená.“ – vyjadril sa Samsung v emailovej správe.

Samsung sa však mohol rozhodnúť aj pre opačný prístup, ktorým by zachoval všetky doterajšie objednávky a zákazník by si mohol sám vybrať jej zrušenie miesto toho, aby ich rušil automaticky, informuje Mashable. Nateraz je tak stále nejasné, kedy sa skladací Galaxy Fold dostane konečne na trh, no problémy, ktoré vznikli poškodením ohybného displeja nevrhajú na spoločnosť dobré svetlo. Kórejský gigant by teda mal vzniknutú situáciu napraviť čo najskôr, aby nestratil ďalších zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom