Kórejský Samsung je dobre známy v mnohých technologických odvetviach, pričom má svoje obsadenie aj vo svete televízorov. Práve tie sú jedným z kľúčových produktov spoločnosti, ktorá nedávno predstavila veľkú novinku s prémiovým obrazom. Jeden zo svojich najvyspelejších televízorov bude Samsung ponúkať za ohromnú cenu, kvôli ktorej by si zrejme bežný smrteľník musel zobrať pôžičku.

Premiéra tohto nového televízora s označením Q900 prebehla ešte v auguste, pričom finálny produkt nasleduje stopy konceptu Q9S, ktorý sme videli na konferencii CES. Z návrhu sa však stala realita a 85″ QLED televízor Samsungu s 8K rozlíšením taktiež čoskoro poputuje do predaja. Spoločnosť spustila pre amerických zákazníkov predobjednávky, pričom prvé kusy k nim dorazia už koncom tohto mesiaca.

Dokonalý obraz v 8K rozlíšení za poriadnu cenu

Za nadštandardnú výbavu a jedinečné 8K rozlíšenie, ktoré reprezentuje 7680 x 4320 pixelov obrazovky, si Samsung nezapýta vôbec málo. Jeho najnovší počin bude najnáročnejších záujemcov stáť až 13 000 €, pričom si ho môžu zobrať aj na splátky za 362 € mesačne. Takúto cenu by pritom mnohí očakávali pri splátkach za auto. Extrémne rozlíšenie 8K ponúkne majiteľovi to najdetailnejšie vykreslenie obrazu, spolu s ďalšími špičkovými technológiami.

Nenechaj si ujsť
Samsung dnes otvoril svoju najväčšiu predajňu na Slovensku. Nájdeš v nej celé portfólio značky

Aj keď aktuálne nie je na svete príliš veľa obsahu v tak vysokej kvalite, umelá inteligencia Samsungu dokáže upraviť akýkoľvek film či video práve do tohto rozlíšenia. Popritom sa však Quantum Processor 8K stará aj o perfektné vyváženie zvuku pri každej zobrazovanej scéne a optimalizuje ho pre čo najlepší zážitok. Všetky vymoženosti televízora Q900 dopĺňa ešte hlasové ovládanie, ktoré prináša známy digitálny asistent Bixby. Oku lahodiaci obraz v 8K teda nadchne každého, kto sa na nový televízor Samsungu čo i len pozrie, avšak pri pohľade na cenu si to s ním rozhodne mnohí rozmyslia.

Zatiaľ čo je pre bežných zákazníkov takýto kúsok extrémne drahý a obsahu v 8K rozlíšení je stále málo, táto novinka ukazuje, čo si pre nás pripravuje budúcnosť. Televízory so 4K rozlíšením aktuálne klesajú na cene a stávajú sa dostupnejšími. Spomeňme si, že ešte pred pár rokmi stál 4K televízor od LG viac ako 17 000 € a dnes si ho tí náročnejší doprajú za zlomok ceny. Rovnakým smerom sa tak vydáva aj 8K televízor Samsung Q900, ktorý už dnes prezentuje to, čo sa môže stať o pár rokov bežnou súčasťou našich životov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom