Kórejský Samsung sa vždy snažil byť v oblasti pamäťových médií popredu, čo teraz dokázal predstavením SSD pamäte novej generácie. Niekoľkonásobne väčšia SSD pamäť, než dnes bežne stretávame, pozostáva z niekoľkých V-NAND modulov, ktoré spolu prinášajú ohromnú kapacitu. Nové SSD disky Samsung optimalizoval pre dátové analýzy a virtualizáciu v dátových centrách a podnikových serveroch, ktoré naplno využijú ich možnosti.

S rastúcimi nárokmi na pamäťové moduly sa Samsung rozhodol vyvinúť nový typ SSD diskov formátu NF1. Tie sa skladajú zo 16 pamätí V-NAND o kapacite 512 GB a spolu tak vytvárajú kapacitu až 8 TB. Nová pamäť navyše podporuje špecifikácie NVMe 1.3 a PCI-e 4.0 a obsahuje až 2-násobne viac M.2 rozhraní. Spolu s týmito vlastnosťami prichádza aj vysoká rýchlosť čítania a zapisovania dát, ale tiež dlhá životnosť.

SSD pamäť, aká nemá obdoby

Čítanie dát zvláda táto 8 TB pamäť rýchlosťou až 3100 MB/s a zapísať dokáže 2000 MB dát za sekundu. Počas svojho fungovania nemá nový SSD disk žiaden problém vykonať až 500 000 vstupno-výstupných operácií pri čítaní a 50 000 operácií pri zápise dát. Výbavu dopĺňa 12 GB vyrovnávacej pamäte DRAM typu LPDDR4. Dlhú životnosť zasa zaručuje 1,3 zápisov za deň. To znamená, že každodenne môže byť na jediný disk zapísaných 8 TB dát počas 3-ročnej záručnej lehoty výrobcu.

Nenechaj si ujsť
Z 10 microSD kariet SSD disk. Tento adaptér vyzerá na prvý pohľad dokonale

S využitím týchto nových pamätí môže serverový systém vykonávať viac ako 1 milión vstupno-výstupných operácií v 2U rackovom servere, čo výrazne zvyšuje návratnosť investícií pre veľkoobjemové dátové centrá ďalšej generácie.“ – vyjadrenie z tlačovej správy Samsungu.

Svojimi vlastnosťami tak môžu nové SSD disky formátu NF1 aj podľa Samsungu rýchlo nahradiť 2,5″ NVMe SSD disky, pričom prinášajú až 3-násobne vyššiu hustotu v serverovej infraštruktúre. Vďaka tomu bude možné dosiahnuť v moderných 2U rackových serveroch kapacitu pamäte 576 TB.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú