Ak sa ti doma povaľuje niekoľko starých microSD kariet, pre ktoré si nenašiel ďalšie využitie, máme pre teba zaujímavé riešenie. Vďaka tomuto adaptéru si totiž môžeš vytvoriť svoj vlastný SSD disk.

Celkovo je možné osadiť až 10 microSD kariet a vďaka klasickému rozhraniu SATA a veľkosti 2,5″ ho môžeš použiť ako bežný disk v akomkoľvek počítači. No je tu aj nieľkoľko obmedzení.

Má to význam?

Tento adaptér obsahuje radič RAID 0, vďaka ktorému sa kapacity medzi sebou spočítavajú. Ak teda použiš 10 x 64 GB pamäťovú kartu, celkovo budeš mať 640 GB ‚‚SSD.’’ Pozor však na rôzne kapacity, nakoľko sa vždy berie tá najmenšia, ktorej kapacita sa následne vynásobí počtom kariet. Ak teda použieš 9 kariet s kapacitou 64 GB a jednu, ktorá bude mať 1 GB, výsledná kapacita bude 1 GB*10, teda celkovo 10 GB. Nemusíš však využiť všetky sloty, aktívnych môže byť 1,2,4,8 alebo 10 slotov.

Zobraziť celú galériu (3)
HD Electronic Tec Store/AliExpress

Rovnako taktiež adaptér nepodporuje triedu UHS-1. Ak nnáhodou jedna karta zlyhá, prídeš o všetky svoje dáta. Takže na otázku, či tento adaptér má, alebo nemá zmysel, môžeme povedať, že ide o ďalšiu z nepotrebných vecí na internete. Pre niekoho, komu sa doma váľa niekoľko pamäťových kariet to možno príde ako dobrý spôsob ich využitia, no pre bežných ľudí to ani zďaleka nenahradí klasický SSD disk.

microSD adapter na SSD disk
Zobraziť celú galériu (3)
HD Electronic Tec Store/AliExpress

Kúpiť 250 GB SSD disk Samsung len za 77 €

Kúpiť 32 GB pamäťovú kartu Samsung 32 GB len za 11 €

Samotný adaptér stojí približne 30 €, najlacnejšia 16 GB karta sa zas dá kúpiť od 5,14 €. Ak by si ich kúpil 10, celá investícia ťa bude stáť 81,40 €. Za tú sumu máš možnosť kúpiť kvalitný SDD disk od Samsungu s kapacitou 250 GB. Rýchlosti sú pritom oveľa väčšie, no hlavne celková životnosť a praktickosť používania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom