Najlepšie hodnotenou hrou na druhom PlayStatione je podľa portálu Metacritics Tony Hawk’s Pro Skater 3, žiaľ, ružové časy tejto značky sa už dávno skončili. Séria Tony Hawk však aj po niekoľkonásobných prešľapoch podľa najnovších informácii kolujúcich Twitterom bude pokračovať.

Videoherná séria Tony Hawk’s Pro Skater sa za svoju históriu značky môže pochváliť viacerými kvalitnými titulmi plnými konštantnej zábavy. Kombinácia šialených trikov, excelentný hudobný podmaz a nekonečné rady licencovaných produktov, ale najmä hviezd skateboardingovej kultúry na konzumentov začiatkom milénia fungovala.

Séria si vrchol slávy odbila v časoch, kedy naše obývačky zdobila PS2-ka. Jej renomé začalo upadať okolo roku 2005, kedy Neversoft začal až príliš tlačiť na príbehovú pílu a vydavateľ Activision na každoročné vydávanie nového dielu. Navyše, o pár mesiacov neskôr zadupal značku do zeme simulátor od Electronic Arts, Skate, kedy sa aj to najtvrdšie fanúšikovské jadro od THPS hier odklonilo.

Nasledovalo pár podpriemerne hodnotených pokračovaní a odbočiek, HD prerábka základných levelov, ale aj regulárne pokračovanie s číslovkou päť, ktoré svojim fušerským spracovaním už len zabilo finálny klinec do rakvy skejterskej série. Podľa informácii na Twitteri austrálskej skupiny to vyzerá, že športová arkáda flintu do žita ešte nehádže.

Nenechaj si ujsť
Remaster legendárneho Command & Conquer potvrdený. Vieme, čo všetko ponúkne

Skupina The Death Set na sociálnej sieti potvrdila, že pre hru Tony Hawk 2020 licencovali práve 5 svojich skladieb. My sme teda zvedaví, akým smerom sa tento projekt bude uberať a aké moderné herné prvky dokážu vývojári do nového dielu zakomponovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú