Jedna z najzásadnejších strategických sérií Command & Conquer sa konečne dočká svojej remasterovanej verzie hodnej 21. storočia. Nový trailer pripomína, čo prerobená kolekcia prinesie a aké zmeny budú sprevádzať hry prevedené do nového, modernejšieho kabátu.

Prerábka vychádzajúca pod krídlami Electronic Arts vyjde 5. júna a prinesie so sebou hneď viacero vítaných zmien. Asi najhlavnejšími súčasťami kolekcie budú legendárne diely s podtitulmi Tiberian Dawn a jeho priame pokračovanie Red Alert. V závese nášho záujmu sú tak početné rozšírenia týchto hier, čítajúce The Covert Operations, Conterstrike a The Aftermath.

Command & Conquer je realtimová stratégia, ktorá začala svoju životnú púť v roku 1995, kedy sa štúdio Westwood hutne inšpirovalo legendárnym titulom Dune II. Hry sa vyznačujú, na pomery RTS hier, prepracovaným príbehom rozdeleným na frakcie, tvoriace pomyselnú komplexnú skladačku menších príbehov.

Už v júni sa tohto všetkého dočkáme v kulisách prvých dvoch hier a ich datadiskov v nádhernom 4K. Špecialitou autorov je zakomponovanie možnosti manuálneho prepínania grafiky medzi 4K a nostalgickým starým vizuálom v reálnom čase.

Nenechaj si ujsť
Prvá marvelovka z novej etapy s trailerom. Black Widow bude bojovať ako nikdy predtým

Okrem početných prídavkov vyžiadaných komunitou bude hrateľnosť rozšírená ešte o špeciálne misie, známe z konzolových verzií hier. Fanúšikovia si rovnako do hry vymodlili početné prvky pre zlepšenie zážitku, ako napríklad vylepšené ovládanie, možnosť výberu misií, klávesové skratky a mnoho ďalšieho.

Čerešničkou na torte je tak už len prítomnosť ikonických hraných prestrihových scén, ktoré sa svojim úsmevným spracovaním zapísali do historických análov herného priemyslu. Ako spomíname v úvode, Command & Conquer: Remastered Collection príde 5. júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom