Automobilka Tesla bola v minulosti poznačená niekoľkými problémami v prípade kvality spracovania vozidla. Ani v jednom však problém priamo neohrozoval cestujúcich vo vozidle. Portál InsideEVs upozornil na situáciu muža, ktorému počas jazdy doslova odpadol volant, čím vystavil nebezpečenstvu celú svoju rodinu, ktorá sa viezla v aute.

Odpadávajúce nárazníky či praskajúce sklá. Tieto a mnohé ďalšie problémy elektromobilov značky Tesla už prehrmeli a začínalo sa zdať, že automobilka vyriešila všetky zásadné nedostatky s kvalitou ich vozidiel.

TOP 5 jazdených elektromobilov pod 20 000 €

Opak je pravdou a aj keď už nepočujeme o Modeloch 3, ktorým by pri prejazde cez kaluž odpadol zadný nárazník, na internet sa dostala fotografia Modelu Y, ktorému počas jazdy odpadol volant a auto sa tak stalo prakticky neovládateľné.

Servis Tesly sa opäť „vyznamenal“

Používateľ @preneh24 zdieľal svoju nepríjemnú skúsenosť s novou na Twitteri. Vozidlo bolo úplne nové, prevzali si ho 24. januára. O šesť dní neskôr sa majiteľ vybral na cesty aj so svojou rodinou, pričom po jazde na diaľnici mu v rukách z ničoho nič zostal volant.

Takúto situáciu by nechcel na diaľnici zažiť nikto z nás. Našťastie v tom čase nešlo za jeho Teslou žiadne iné auto a cesta bola na danom úseku rovná. Bezpečne sa mu tak podarilo vozidlo zastaviť a privolať pomoc.

Aj keď sa v tomto prípade nikomu nič nestalo, pre celú rodinu to bol určite poriadny šok. Celá situácia má navyše dohru, kde je v hlavnej úlohe servis Tesly.

Ten majiteľovi auta vo vzájomnej komunikácii napísal, že netušia, prečo bol jeho nový Model Y odtiahnutý do servisu. Majiteľ auta rozhorčene odpovedal, že mu odpadol volant, čím vlastne automobilka vystavila riziku celú jeho rodinu, za čo sa mu servis ospravedlnil a problém odstránil.

Za opravu mu však naúčtoval poplatok 100 €. Po ďalšej výmene názorov mu však servis žiaden poplatok neúčtoval.

Nejde o prvý takýto prípad

Podobný prípad sa udial v roku 2020. 43-ročný Jason Tuatara z britského Blackpoolu sa na Twitteri podelil s nepríjemným zážitkom z jazdenia so novým Modelom 3. Elektromobilu, ktorý mal za sebou iba jeden mesiac na cestách, počas jazdy takisto odpadol volant.

V deň incidentu najazdil Model 3 približne 32 kilometrov a Tuatara preto považuje za šťastie, že volant odpadol až pri cúvaní na príjazdovú cestu u neho doma.

Výrobca si po privolaní prevzal vozidlo veľmi rýchlo a nasledujúci deň ho vrátil s pripevneným volantom. Spoločnosť podľa vyjadrení majiteľa potvrdila, že volantu chýbali pripevňovacie skrutky a začala skúmať pôvod problému, ktorý musel nastať pri výrobe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP