Aktualizované 23. mája: Séria Rýchlo a zbesilo sa len tak neskončí. Iba nedávno Vin Diesel potvrdil, že namiesto dvojdielneho finále bude hlavný príbeh zakončený ako trilógia a teraz už ústredná hviezda akčnej značky pre Variety načrtla ďalšie možné projekty.

Príde ženské Rýchlo a zbesilo

Vin Diesel je aktuálne povzbudený vynikajúcim otváracím víkendom Rýchlo a zbesilo 10, ktoré napriek strate diváckej základne v USA zaznamenalo fenomenálny štart a v premiérovom týždni je druhým najzárobkovejším filmom roka.

Ukazuje sa, že diváci o značku majú stále záujem, čo štúdio Universal využije aj v prospech natočenia ďalších spin-offov. Vin Diesel potvrdil, že v hre je rovno niekoľko nových filmov zameriavajúcich sa na vedľajšie postavy série. Najbližšie k uvedeniu by mohlo mať Rýchlo a zbesilo, ktoré predstaví čisto ženské herecké osadenstvo.

Na spin-offe s čisto ženskými postavami som začal pracovať ešte v roku 2017. Čím skôr natočíme finále, tým skôr sa môžem pustiť do práce na ďalších projektoch. V hlavnej sérii je toľko skvelých postáv a hereckých talentov. Tieto postavy sú veľmi lákavé a musíme ich vidieť viac.“

Značka sa už o spin-off pokúsila v roku 2019 v podobe filmovej odbočky Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw, ktorá však bola prijatá rozporuplne a príliš sa jej komerčne nedarilo.

TMDB

Faktom však zostáva, že taký pretlak hercov a silných postáv, aké má k dispozícii séria Rýchlo a zbesilo, sú možnosti prakticky neobmedzené. Fanúšikovia na správy o spin-offoch okamžite zareagovali a prišli s viacerými zaujímavými nápadmi na pokračovanie značky.

Vlastné príbehy by podľa nich mohol dostať nový antagonista séria Jason Momoa, Charlize Theron či John Cena. Vlastnú snímku si podľa viacerých pýta aj portugalská herečka Daniela Melchior, ktorá je čerstvým prírastkom série a stvárňuje tu sestru Vin Dieselovej lásky Eleny.

Aktualizované 13. mája: Už tento týždeň do kín vtrhne najnovší diel akčnej ságy Rýchlo a zbesilo, ktorý mal predstavovať predposledný film celej série. Štúdio Universal opakovane potvrdilo, že Rýchlo a zbesilo 10 bude rozdelené na dva filmy a pre Vin Diesela a jeho rodinu bude znamenať finálnu stanicu.

Vin Diesel teraz pri príležitosti slávnostnej premiéry filmu priznal, že Rýchlo a zbesilo 10 bude v skutočnosti trilógia, informuje Digital Spy. „Pri nakrúcaní sa ma štúdio pýtalo, či by to mohli byť dva filmy. Teraz, keď štúdio videlo túto prvú časť, spýtali sa: ‚Mohli by ste urobiť finále Rýchlo a zbesilo 10 urobiť ako trilógiu?‘,“ vysvetlil Diesel

Zdá sa, že štúdio Universal aj napriek klesajúcej kvalite a narastajúcemu sci-fi faktoru každého dielu nie je pripravené vzdať sa svojej dojnej kravy. Rýchlo a zbesilo je s celkovými zárobkami 6,6 miliárd najúspešnejšou sériou filmového giganta a so značkou sa mu ešte nechce definitívne rozlúčiť.

Či to tak zostane aj naďalej uvidíme už po nadchádzajúcom víkende, počas ktorého Rýchlo a zbesilo 10 vstupuje do svetových kín. S rozpočtom 350 miliónov je prvý diel finále jedným z najdrahších filmov histórie, Universal sa teda musí modliť, aby Vin Diesel a jeho rodina do kinosál nalákali davy.

Pôvodný článok: Máme to tu. Jeden z najväčších blockbusterov roka sa po krátkych teaser-traileroch konečne ukázal v plnohodnotnej upútavke, ktorá je presne tak šialená, ako sme čakali.

Takáto zostava sa len tak nevidí

V poradí už desiaty prírastok do populárnej akčnej série doposiaľ sprevádzalo množstvo tajomstiev, dokonca sa s určitosťou nevedelo ani to, ktoré postavy z predchádzajúcich dielov sa vrátia.

Po čerstvých odhaleniach, o ktorých informuje aj portál Screenrant, je jasné, že Rýchlo a zbesilo 10 prinesie prakticky všetkých obľúbených hrdinov z predošlých filmov.

Menovite sa vrátia Vin Diesel ako Dominic Toretto, Michelle Rodriguez alias Letty, Jason Statham ako Deckard Shaw, Tyrese Gibson ako Roman, Ludacris alias Tej, Sung Kang ako Han, Jordana Brewster ako Mia Toretto, Nathalie Emmanuel ako Ramsey, John Cena ako Jakob Toretto.

Už takto pôsobivé herecké obsadenie ešte doplnia nové herecké tváre v podobe Brie Larson, ktorá stvárni novú postavu Tess a Jason Momoa, ktorý bude všetkým hrdinom v podobe nového hlavného záporáka poriadne strpčovať život. Samozrejme po boku Charlize Theron alias Cypher, ktorá sa do filmu rovnako vracia.

Prídu aj dejové zvraty

Dôraz nového filmu bude opäť kladený na rodinu, režisér Louis Leterrier sľubuje aj návrat ku koreňom a väčší dôraz na závodenie a jazdenie autami. To by fanúšikovia po prepálenom deviatom diele určite privítali, aj keď nový trailer jasne ukazuje, že pri tejto filmovej jazde bude lepšie mozog preradiť na neutrál.

Pripraviť sa však podľa Leterriera môžeme aj na dejové zvraty, dôjsť má aj na zradu z vlastných radov. Otázne však je, ako nový režisér vlastne film dokázal ovplyvniť, keďže režisérsku stálicu série Justina Lina nahradil až v neskoršom štádiu nakrúcania, keď už bol celý film napísaný.

Rýchlo a zbesilo 10 pre ikonickú sériu znamená poslednú časť, finále však bude rozdelené na dva filmy. Prvý v našich kinách štartuje už 18. mája a s rozpočtom 340 miliónov dolárov pôjde o jeden z najdrahších filmov vôbec.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú