Američania majú svoju najvýznamnejšiu športovú udalosť roka za sebou a tohtoročný Super Bowl fanúšikom športu opäť priniesol strhujúci zážitok. Pozornosť sa však nesústredí len na výkony športovcov, ale tiež na polčasovú šou a množstvo reklamných spotov, medzi ktorými už tradične nechýbajú ani filmové a seriálové upútavky. Tento rok samozrejme nebol výnimkou a filmoví nadšenci sa dočkali hneď niekoľkých skvelých trailerov. Tu sú najlepšie z nich.

Clarice

Ikonický psychologický triler Mlčanie jahniat sa po 30 rokoch dočká seriálového spin-offu. Odohrávať sa bude v roku 1993, rok po udalostiach filmu s excelentným Anthony Hopkinsom a Jodie Foster. Seriálová novinka z dielne CBS do popredia postaví agentku FBI Clarice Starling, ktorá ide po krku sériovým vrahom a sexuálnym predátorom, no zároveň spomína na svoju skúsenosť s Hannibalom Lecterom. Prvá séria bude pozostávať z desiatich epizód, seriál v zámorí štartuje už 11. februára.

Raya And The Last Dragon

Na svoje si začiatkom budúceho mesiaca prídu aj milovníci rozprávok a najmenší diváci, na Disney+ štartuje milá rozprávka Raya And The Last Dragon. Za novinkou stoja tvorcovia megahitu Ľadové kráľovstvo, tentokrát divákom predstavia príbeh osamelej bojovníčky Raye, ktorá v čarovnom svete Kumandra hľadá posledného draka, aby zabránila nástupu starodávneho zla. Film bude súbežne s kinopremiérou dostupný aj na streamovacej platforme Disney+, a to od 5. marca.

Coming 2 America

Amazon minulý rok za 125 miliónov odkúpil vysielacie práva na pokračovanie známej komédie Návrat do Ameriky. Svoju investíciu má spoločnosť v pláne dobre zúročiť, v krátkom časovom horizonte sa ku nám dostáva už tretia upútavka predznamenávajúca jej príchod na Prime Video. Novinka je určená ako novým divákom, tak aj pamätníkom pôvodného dielu, z ktorého sa na obrazovky okrem princa Akeema a jeho spoločníka Semmiho vráti viacero známych tvárí. Film na Prime Video uvidíš 5. marca.

The Falcon And The Winter Soldier

Očakávaná seriálová novinka zo sveta Marvelu sa na Disney+ objaví už na budúci mesiac, čo nám tvorcovia vo veľkom štýle pripomenuli aj čerstvým trailerom. Ten predstavuje dynamiku medzi dvoma ústrednými protagonistami, zároveň sľubuje množstvo akčnej zábavy, na akú sme pri filmoch od Marvelu zvyknutí. Príbeh seriálovej novinky bude priamo nadväzovať na udalosti Avengers: Endgame, Falcon v nej spojí sily so svojím parťákom Buckym a spoločne sa vydávajú do boja proti anarchistickej skupine Flag-Smashers. Seriál má na Disney+ premiéru  17. marca.

Nobody

Spomínaš si na nesmelého právnika Saula Goodmana zo seriálu Better Call Saul či Breaking Bad? Jeho herecký predstaviteľ Bob Odenkirk teraz chystá drsnú akčnú one-man show vo filme Nobody, v ktorom sa hlavný hrdina s temnou minulosťou vydáva za pomstou proti ruskej mafii. Trailer spoločne s R-kovým ratingom sľubuje porciu drsnej zábavy, na svoje by si mohli prísť aj milovníci čierneho humoru. Nobody v kinách štartuje 23. apríla.

Fast & Furious 9 (F9)

Populárna séria plná rýchlych kár, sporo odetých dám a prepálenej akcie, sa po minuloročnom odklade čoskoro dočká ďalšieho prídavku, ktorý štúdio Universal pripomína čerstvým trailerom. Nechýbajú v ňom explózie, kolapsy budov, zbesilé naháňačky na dvoch či štyroch kolesách alebo automobil schopný premeniť sa na kamión. Za iných okolností by nás táto kombinácia prekvapila, rozprávame sa ale o Rýchlo a zbesilo, kde už dávno nič nie je nemožné. Film v kine uvidíš od 27. mája.

Old

Nový film režiséra M. Night Shyamalana sa opäť ponesie v mysterióznom duchu, pripraviť sa môžeš na množstvo otázok a nepríjemnú atmosféru. Film inšpirovaný grafickým románom Sandcastle predstaví rodinu, ktorá sa vyberie na zdanlivo nevinný výlet na pláž k moru. Namiesto oddychu však na návštevníkov pláže čaká znepokojivý zážitok, vplyvom neznámych okolností totiž začínajú extrémne rýchlo starnúť. Premiéra 23. júla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP