V posledných týždňoch sa v seriálovom svete najčastejšie spomínalo jedno slovo, ktorým je Chernobyl. Miniséria, ktorá obsahovala 5 častí, pobláznila hlavu nejednému divákovi a získala viaceré významné ocenenia, podľa ktorých sa jedná o najlepšie hodnotený seriál za poslednú dobu. Na druhej strane tu však máme aj zaujímavú kritiku, ktorá prichádza zo strany Ruskej federácie, informuje portál Bgr.

Napriek tomu, že na seriál, ktorý detailne približuje hrozivé udalosti na Ukrajine z roku 1986 nájdeme len minimum kritiky, predstavitelia Ruskej federácie námet z dielne HBO vnímajú úplne inak. Najväčším prekvapením je však to, že kvôli nespokojnosti so seriálom plánujú natočiť vlastný Chernobyl.

Prečítajte si tiež!
Chernobyl prekonal všetkých. Môže sa pochváliť historickým úspechom

Chernobyl 2

Podľa viacerých ruských médií, medzi ktorými sa objavila aj v Rusku populárna Komsomolskaya Pravda je pôvodný seriál z dielne HBO nepravidvý a prirovnávajú ho dokonca ku karikatúre, ktorá sa snaží poškodiť reputáciu Ruska vo svete. Tieto, ale aj ďalšie iné skutočnosti, ktoré podľa ruskej strany americký seriál skresľuje, respektíve vykresľuje nepravdivo zohrávali hlavný dôvod, prečo sa Rusko rozhodlo, že natočí vlastný seriál. Natáčanie, ktoré už začalo prevzala ruská televízna stanica NTV a režisér Alexei Muradov.

 

Chernobyl bude v ruskom podaní predstavovať fiktívny príbeh, ktorého dej bude založený na fikcii a konšpiračnej teórii. Tá za hlavný dôvod výbuchu elektrárne nepovažuje preťaženie bezpečnostného systému, ale amerického agenta CIA, ktorý bol do černobyľskej zóny vyslaný s jediným cieľom – vykonať sabotáž atómovej elektrárne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom