Ruská spoločnosť Gresso je na trhu od roku 2007 a zaoberá sa najmä výrobou luxusných smartfónov a klasických telefónov. Každé zariadenie je ručne poskladané a spĺňa tie najvyššie štandardy pre kvalitu.

Prvým z dvoch najnovších kúskov je Gresso Meridian. Tento model je výborné zariadenie pre tých, ktorí chcú byť jedineční a nechcú ísť s davom. Predáva sa iba na vyžiadanie, a to vo viacerých konštrukčných verziách, pričom všetky spája jedno – ohromný luxus. Základ tak tvorí pevné titánové telo a 21 tlačidiel, ktoré môžu byť v najvyššej verzii vyrobené až zo 18 karátového zlata. Telo je hrubé len 9,9 mm a hmotnosť dosahuje príjemných 125 gramov.

zdroj fotografie: Gresso

No hardvérovou výbavou až tak neoslní. Podporuje totiž iba 2G pripojenie, 32 GB interného úložiska či Bluetooth 3.0. V pohotovostnom režime dokáže na jedno nabitie vydržať až 15 dní a nabíjanie prebieha pomocou štandardného microUSB konektora. Cena sa pohybuje od nie práve ľudových 2850 € a podľa obsahu zlata až do závratných 9030 €. Ak sa ale nad týmto telefónov zamyslíš, pre niekoho, kto má hlboko do peňaženky a rád predvádza svoj majetok, sa jedná o skutočne perfektné riešenie.

Zdroj fotografie: Gresso

Ďalším z nových modelov je Gresso 3310, ktorý má už so spomínanou Nokiou ešte viac spoločného ako sa môže na prvý pohľad zdať. Nokia 3310 sa stala symbol vytrvalosti a nesmrteľnosti. Gresso 3310 chce však stavať na rovnakých základoch. Dizajn tak ostal takmer nezmenený a celé telo je vyrobené z kvalitného titánu 5. triedy.

Zdroj fotografie: MajorDroid.com

Nenechaj si ujsť
Bizarná edícia novej Nokie 3310 je venovaná populárnemu ruskému prezidentovi

O modeli 3310 je zatiaľ zverejnených málo informácii. Jedno je však viacmenej isté,  špecifikácie a cena by mali ostať rovnaké ako pri vyššie zmienenom Gresso Meridian. Zaujala ťa takáto zocelená verzia nezničiteľného mobilu?

Zdroj fotografie: MajorDroid.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom