Aktuálny, prehľadný a objektívny spravodajský servis je v dnešnej dobe rozširujúcich sa hoaxov a poplašných správ dôležitejší ako kedykoľvek predtým. Na túto skutočnosť zareagovala aj verejnoprávna televízia RTVS a od 1. februára 2021 oficiálne spustila nový spravodajský web spravy.rtvs.sk spolu s aplikáciami pre iOS a Android.

Ako informuje RTVS, nový web ponúkne informácie nielen z domova a regiónov, ale aj zo sveta a z oblasti ekonomiky a športu. Pre čitateľov bude pripravený prehľad toho, čo odznelo v televíznych diskusných reláciách či v reláciách Rádia Slovensko. Samozrejmosťou bude prehľad z tlačových konferencií a z výstupov ministerstiev a vrcholných predstaviteľov štátu či samosprávy.

„Nový web prinesie v prehľadnej a jednoduchej forme aktuálne spravodajstvo v priestore, ktorý nám v RTVS doteraz chýbal. Dôležité informácie sa tak dostanú aj k novému publiku,“ povedal šéf sekcie nových médií Dušan Jančovič.

Nový web ale aj aplikácie po vzore konkurencie

Rozhlas a televízia Slovenska okrem nového webu spustila aj aplikácie na iOS a Android, v ktorých prinesú v prehľadnej a jednoduchej forme aktuálne spravodajstvo v priestore, ktorý doteraz RTVS chýbal. Aplikácia je však zatiaľ dostupná len pre zariadenia s operačným systémom iOS, aplikácia pre Android je zatiaľ nedostupná.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Spravy RTVS

Spravodajský web spolu s aplikáciami ponúkajú hlavní konkurenti už roky, a preto nie je prekvapením že sa k nim pridala aj RTVS. V prípade Markízy ide o spravodajský web tvnoviny.sk, televízia JOJ ponúka svoje spravodajstvo na webe noviny.sk a výnimkou nie je ani televízia TA3.

Prečítaj si tiež
RTVS má získať finančnú kompenzáciu za výpadok koncesionárskych poplatkov

Verzia v iných jazykoch

Riaditeľ sekcie národnostného vysielania RTVS, Attila Lovász, na zasadnutí Rady RTVS uviedol, že v televízii pracujú aj na verziách v jazykoch národnostných menšín. Príprava maďarskej verzie má trvať približne dva mesiace a ako druhá v poradí by mala vzniknúť aj verzia v rómskom jazyku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP