Teraz čítate
Komponenty v Google Pixel XL sa dajú veľmi jednoducho vymeniť

banner-mi5s-plusČerstvá novinka od Google, ktorá má vo výbave zrejme najlepší fotoaparát súčasnosti, sa dostal do rúk chlapcom z iFixit. Tí rozoberajú takmer všetko, čo sa rozobrať dá a zhodnocujú zložitosť rozoberania, respektíve výmeny súčiastok v zariadeniach.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pri rozoberaní smartfónu našli veľa modulárnych súčiastok, ktoré sa dajú pomerne jednoducho a rýchlo vymeniť. Nový Pixel XL dostal v testovaní 6 bodov z 10. Práve 4 body mu iFixit ubrali za horšie zmontovaný displej. Aj keď je známe, že nové Pixely pre Google vyrába HTC, tak známky po výrobcovi sú len minimálne. Jediným znakom, že smartfón nepochádza priamo z dielne Google je logo HTC na batérii, ktorú však zrejme bežný zákazník počas používania nikdy neuvidí. Aj táto malá stopa sa však dá odstrániť zoškriabaním, pretože sa nachádza priamo v strede malého držiaka, za ktorý je pri vyberaní batérie potrebné zatiahnuť.

Huawei Nexus 6P môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Novinka od Googlu okrem úžasného fotoaparátu skrýva vo svojom vnútri aj batériu s väčšou kapacitou ako má napríklad iPhone 7 Plus. Na kapacitu batérie Galaxy Note 7-čky mu chýba síce ešte zopár desiatok mAh, no tento fakt je teraz už zrejme zbytočný. Takže ak chcete nazrieť pod kapotu ako vyzerá skvelý 12,3 MPx snímač fotoaparátu, skener odtlačkov prstov alebo iné komponenty, pozrite si video vyššie. Taktiež si celý proces rozoberania zariadenia môžete detailne pozrieť aj na stránke iFixit.com.

TIP: Google Pixel má vynikajúcu výdrž batérie, dokazujú to prvé testy

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Študujem na vysokej škole a zaujímam sa o novinky vo svete technológií, ktoré ma neustále neprestávajú prekvapovať. Môj záujem ma doviedol až k portálu FonTech.sk, kde pracujem ako redaktor. Kontakt: [email protected]