banner-vernee-apollo-liteGoogle vo svojich smartfónoch Pixel a Pixel XL chcel skombinovať to najlepšie na trhu. To sa spoločnosti určite aspoň z časti podarilo napríklad aj vo výdrži batérie, teda aspoň podľa prvotných štatistík, ktoré pre smartfón vyzerajú veľmi priaznivo.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prvé kusy nových Pixelov sa už čoskoro dostanú k majiteľom. Užívateľ na Reddite zverejnil štatistiky batérie po celodennom používaní. Tie, ak sú pravdivé, vyzerajú veľmi dobre a Google Pixel je určite jeden zo smartfónov, ktoré nebude treba nabíjať niekoľkokrát denne. Na snímkoch nižšie si môžeme všimnúť, že zariadenie nebolo podrobené žiadnemu syntetickému testu. Pixel bol používaný ako bežný smartfón počas bežného dňa. Používané bolo WiFi, GPS, ale aj fotoaparát.

Huawei Nexus 6P môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

google_pixel_bateria_01

Z aplikácií si najviac batérie zobrala navigácia Waze, ktorú nasleduje Android System so službami Google. Používateľ dodal, že štatistika bola vedená od 9:00 ráno do 22:30. To znamená viac ako 12 hodín používania so zostatkom batérie 40 %, z ktorých smartfón odhaduje prevádzku ešte na ďalších 8 hodín. Ak si pustíte napríklad náročnú 3D hru, o 20 a viac hodinovej výdrži môžete len snívať.

TIP: Google Pixel ukázal svoje kvality v nahrávaní videa. Takto obstál v rôznych podmienkach

google_pixel_bateria_02

Detailnejšia štatistika prezrádza, že majiteľ uskutočnil aj 11 minút hovorov. Obrazovka bola zapnutá viac ako 3 hodiny. Druhý screenshot ukazuje štatistiku procesora a tretí kvality príjmu signálu. Aj keď sa určite nájde smartfón s lepšou výdržou, vzhľadom k pomeru kapacity batérie (2770 mAh) ide o výborný výsledok. Uvidíme, ako si Google Pixel poradí, keď bude naplnený aplikáciami bežiacimi na pozadí, ktoré veľký ohľad na batériu neberú.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
60%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.