banner-galaxy-a3-a5Je už viacmenej potvrdené, že budúce vlajkové lode Samsungu, Galaxy S8 a S8 Plus, budú disponovať veľkými displejmi pri zachovaní relatívne kompaktných rozmerov. Web GSMarena teraz obdržal nové rendery noviniek, ktoré prezrádzajú ich presné rozmery.

Fotografie boli zaslané anonymným výrobcom krytov, ktorý nedávno poskytol aj 3D rendery týchto zariadení. Celkové rozmery väčšieho modelu S8 Plus budú 152.38 x 78.51 x 7.94 mm. V porovnaní s S7 edge bude širší aj vyšší, no je to hlavne z dôvodu masívneho 6,3-palcového displeja, ktorý sa rozprestrie na prednej strane. Samotné rozmery za kompaktné označiť nemôžeme, avšak vzhľadom na veľkosť displeja ide o veľmi dobré rozmery.

Samsung Galaxy S7 edge 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-s8-rozmery-1
zdroj fotografie: GSMarena

Rozmery štandardnej S8-čky budú podľa zdroja činiť 140.14 x 72.20 x 7.30 mm. Smartfón bude teda v porovnaní s minuloročnou generáciou kratší, tenší a zároveň aj širší. Aby si bol v obraze, tak ti pripomenieme, že tieto novinky budú vybavené 5.7, respektíve 6.3-palcovým displejom. A keď sa na vec pozrieme ešte detailnejšie, tak zistíme, že Samsung Galaxy S8 bude mať menšie rozmery pri celkovom zväčšení uhlopriečok displejov.

TIP: Je toto naozaj Galaxy S8? Na videách od Samsungu sa vyníma neznáme zariadenie

samsung-galaxy-s8-rozmery-2
zdroj fotografie: GSMarena

Dôveryhodnosť týchto renderov však znižuje umiestnenie tlačidiel na ľavej strane a microUSB konektor namiesto USB typu-C. Je však možné, že rendery slúžia len informatívne pre výrobcu krytov a skutočnú pravdu sa dozvieme až na oficiálnom predstavení, ktoré by sa malo konať 18. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom