banner-galaxy-a3-a5Je už viacmenej potvrdené, že budúce vlajkové lode Samsungu, Galaxy S8 a S8 Plus, budú disponovať veľkými displejmi pri zachovaní relatívne kompaktných rozmerov. Web GSMarena teraz obdržal nové rendery noviniek, ktoré prezrádzajú ich presné rozmery.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Fotografie boli zaslané anonymným výrobcom krytov, ktorý nedávno poskytol aj 3D rendery týchto zariadení. Celkové rozmery väčšieho modelu S8 Plus budú 152.38 x 78.51 x 7.94 mm. V porovnaní s S7 edge bude širší aj vyšší, no je to hlavne z dôvodu masívneho 6,3-palcového displeja, ktorý sa rozprestrie na prednej strane. Samotné rozmery za kompaktné označiť nemôžeme, avšak vzhľadom na veľkosť displeja ide o veľmi dobré rozmery.

Samsung Galaxy S7 edge 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-s8-rozmery-1
zdroj fotografie: GSMarena

Rozmery štandardnej S8-čky budú podľa zdroja činiť 140.14 x 72.20 x 7.30 mm. Smartfón bude teda v porovnaní s minuloročnou generáciou kratší, tenší a zároveň aj širší. Aby si bol v obraze, tak ti pripomenieme, že tieto novinky budú vybavené 5.7, respektíve 6.3-palcovým displejom. A keď sa na vec pozrieme ešte detailnejšie, tak zistíme, že Samsung Galaxy S8 bude mať menšie rozmery pri celkovom zväčšení uhlopriečok displejov.

TIP: Je toto naozaj Galaxy S8? Na videách od Samsungu sa vyníma neznáme zariadenie

samsung-galaxy-s8-rozmery-2
zdroj fotografie: GSMarena

Dôveryhodnosť týchto renderov však znižuje umiestnenie tlačidiel na ľavej strane a microUSB konektor namiesto USB typu-C. Je však možné, že rendery slúžia len informatívne pre výrobcu krytov a skutočnú pravdu sa dozvieme až na oficiálnom predstavení, ktoré by sa malo konať 18. apríla.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
63%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.