Pozorovatelia UFO a milovníci vedecko-fantastickej literatúry zažívajú vzrušujúce časy, kedy zo strany autorít možno čoraz častejšie vidieť zverejňovanie utajovaných správ či videí týkajúcich sa neidentifikovateľných lietajúcich objektov.

Sledovaniu, no predovšetkým nachádzaniu vysvetlení týkajúcich sa záhadných predmetov na oblohe sa zaoberá aj publicista a ufológ Vladimír Šiška. Okrem toho, že problematike UFO venoval niekoľko kníh, odborník z Českej republiky založil aj celonárodný projekt, ktorý monitoruje a vysvetľuje záhady spojené nielen s nevysvetliteľnými lietajúcimi objektami.

Projekt Záře, ako sa iniciatíva nazýva, za bezmála 30 rokov spracoval takmer 5 000 jedinečných prípadov spojených s UFO i ďalšími nevysvetliteľnými záhadami. Ako hovorí Šiška, väčšina z nich sa podarila objasniť, sú však aj prípady, ktoré známemu ufológovi dodnes nedávajú spať.

Kto je Vladimír Šiška? 

Publicista a záhadológ z Českej republiky. Zaoberá sa záhadnými a ťažko vysvetliteľnými javmi, neobjasnenými otázkami histórie, predovšetkým však problematikou keltskej kultúry. Je zakladateľom i vedúcim projektu Záře, členom spoločnosti KPU Plzeň a občianskeho združenia Fantastic Fact Club. Je autorom a spoluautorom niekoľkých kníh a mnohých článkov o najrôznejších záhadách v časopisoch i internetových publikáciách.

V rozhovore sa ďalej dozvieš: 

  • Čo známy ufológ hovorí na existenciu mimozemšťanov
  • Koľko prípadov UFO sa v ČR doposiaľ nepodarilo objasniť
  • Aké sú najčastejšie vysvetlenia výskytu UFO
  • Výpoveď svedka, ktorý zažil stretnutie tretieho druhu
  • Detaily kuriózneho prípadu, kedy UFO prenasledovala aj vojenská helikoptéra

Kedy naposledy ste UFO sledovali na vlastné oči?

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP