Slovenské televízie o divácku priazeň bojujú vlastnou tvorbou, aj premiérami veľkých zahraničných filmov. Tie budú aj počas jesennej sezóny patriť k hlavným večerným ťahákom a TV JOJ spoločne s Markízou uvedú premiéry viacerých známych blockbusterov.

Ako však nákup práv na zahraničné veľkofilmy prebieha a čo chce vlastne slovenský divák v televízii sledovať? Spýtali sme sa Eriky Tóthovej, riaditeľky oddelenia akvizícií skupiny JOJ, ktorá v rozhovore pre FonTech.sk približuje aj to, že pravidlá hry v mnohom menia aj streamovacie služby na čele s Netflixom či Disney+.

K vrcholom filmovej jesene na JOJ budú patriť napríklad Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw či Rozhnevaný muž. Majú Slováci vo vysielaní radi hlavne akčné filmy?

Slováci majú radi „dobré filmy s dobrým príbehom“ – akčné, rodinné, romantické, dobrodružné, pútavé filmy, ktoré si pozrú s celou rodinou spolu. Overené klasiky majú radi hlavne cez sviatky a premiéry zas uprednostňujú počas roka, pričom platí – čím viac a čím novšie, tým lepšie.

Čím je slovenský divák z hľadiska preferencií špecifický?

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP