Vedel by si si predstaviť život s elektromobilom, kedy by si bol odkázaný nabíjať ho výhradne na verejných nabíjačkách? Ak je tvoja odpoveď nie a v duchu si hovoríš, že takýmto spôsobom sa ani nemôže dať fungovať, dnešný rozhovor ťa presvedčí o opaku.

„Panelákoví ľudia“ to majú s vlastnením elektromobilov rozhodne ťažšie než ľudia žijúci v rodinnom dome. Paneláky, ku ktorým prislúchajú garážové miesta, sú na tom ešte celkom dobre – majiteľ elektromobilu si môže dať nabíjačku nainštalovať do garáže a funguje tak rovnako, akoby žil v rodinnom dome. Čo však tí, ktorí majú pred bytovkou iba parkovisko a nemajú tak možnosť domáceho nabíjania? Dá sa vôbec takýmto spôsobom fungovať?

Matej Paluš je majiteľom Tesly Model 3, ktorý okrem iného zdieľa svoje zážitky a príbehy so života s Teslou na svojom blogu „Život s Teslou“ nás presvedčil, že aj človek bez možnosti domáceho nabíjania môže vlastniť elektromobil, môže ho využívať úplne plnohodnotným spôsobom a na prevádzkových nákladoch ušetriť

V rozhovore sa dozvieš:

  • Prečo sa Matej rozhodol kúpiť si elektromobil aj napriek tomu, že rátal s istými obmedzeniami pri nabíjaní
  • Ako veľmi a či ho vôbec obmedzuje fakt, že je odkázaný len na nabíjanie na verejných staniciach
  • Ako sa zmenil jeho pohľad na elektromobil po niekoľkých mesiacoch používania
  • Na čo by mali myslieť všetci budúci majitelia elektromobilov, ktorí nemajú možnosť nabíjať doma
  • Koľko ho stojí energia na prejdenie 100 km
  • Ako vníma rastúci trend elektromobility a či sa obáva problémov spojených s pribúdaním elektromobilov na cestách
  • Prečo by už elektromobil nevymenil za spaľovák

Loading...

Loading…

Ľudia z panelákov to majú s vlastnením elektromobilu výrazne zložitejšie, než ľudia žijúci v domoch. Čo bol teda pre teba ten prvotný impulz zadovážiť si elektromobil, aj napriek tomu, že žiješ v paneláku a s nabíjaním to tak máš pochopiteľne zložitejšie?

Prvotný impulz u mňa nastal, keď Tesla predstavila svoj Model 3 v roku 2016. Odvtedy som začal elektromobilitu sledovať a počas nasledujúcich rokov som bol stále viac presvedčený, že si nikdy nekúpim auto na spaľovací pohon. Tesla bola veľmi dlho pre mňa vzdialeným snom, hlavne kvôli cene.

Matej Paluš

Ale elektromobilitu som niekoľko rokov vnímal a sledoval jej postupný rozvoj. Aj keď žijem v paneláku, tak ponuka obrovského množstva nabíjačiek v meste kde bývam, ma nakoniec presvedčila, že to bude dobrá voľba, aj keď „vlastnú zástrčku“ nemám.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP