Predstaviteľ Mr. Beana, Rowan Atkinson, by sa už čoskoro mohol vrátiť na televízne obrazovky. Tentokrát však v diametrálne odlišnej úlohe, než na aké sme u neho zvyknutí. Ako informuje Express, populárny britský komik by sa mal objaviť v pokračovaní úspešného seriálového projektu Peaky Blinders.

Seriál z produkcie BBC sa teší nielen masívnej diváckej popularite, ale tiež skvelým hodnoteniam. Nakrúcanie šiestej série bolo kvôli svetovej pandémii niekoľkokrát odložené, čo určite neteší skalných fanúšikov série vzhľadom na otvorený koniec poslednej časti.

Tvorcovia zatiaľ držia v tajnosti nielen dejové zasadenie, ale tiež herecké osadenstvo, ktoré by malo byť opäť obohatené o zopár nových tvárí. Chýbať by medzi nimi nemal ani Rowan Atkinson, ktorého majú diváci po celom svete zafixovaného ako nešikovného Mr. Beana.

Ako píše Express, Atkinson by si mal v šiestej sérii zahrať jednu z vedľajších rolí, stvárniť by však nemal nikoho iného ako vodcu nacistickej mašinérie Adolfa Hitlera.

Moviestillsdb

Keďže dej Peaky Blinders sa odohráva na pozadí skutočných historických udalostí a časovo smeruje k vypuknutiu Druhej svetovej vojny, rozhodne nie je vylúčené, keby postavu Adolfa Hitlera v šiestej sérii skutočne uvidíme. Hitlerov nástup k moci a udalosti v Nemecku sú navyše viackrát spomenuté aj počas piatej série.

Jeden z hlavných antagonistov poslednej série a Vodca Britskej únie fašistov, Oswald Mosley, bol s Hitlerom osobný priateľ, nemecký politik osobne navštívil Britániu v roku 1936, kde sa zúčastnil svadby Diany Mitford. Atkinsonova rola by tak v šiestej sérii mohla patriť k významnejším.

Nateraz však účasť britského komika zostáva vo fáze hypotéz, na potvrdenie si ešte budeme musieť počkať. Pripomeňme,  že Atkinson sa naposledy objavil v pokračovaní úspešnej paródie Johnny English, kde stvárnil rovnomennú rolu tajného britského agenta. Ak si seriál Peaky Blinders doposiaľ obchádzal, nájdeš ho v ponuke streamovacej služby Netflix, kde je k dispozícii všetkých päť sérií s českými titulkami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom